ua en ru

Всеволод Ковальчук: Я не допущу олігархічного реваншу в "Укренерго"

Всеволод Ковальчук: Я не допущу олігархічного реваншу в "Укренерго" Т.в.о. голови НЕК "Укренерго" готовий брати участь у новому конкурсі по відбору керівника компанії, фото УНІАН

Як раніше повідомляло РБК-Україна, незважаючи на проведений у травні конкурс, уряду досі не вдалося призначити переможця відбору - Сергія Зуєва - на посаду глави держкомпанії НЕК "Укренерго". Процес заблокований рішенням Окружного адміністративного суду Києва. Про те, хто винен у ситуації, що склалася, і свою версію того, що відбувається, в інтерв'ю нашому виданню вже розповів Сергій Зуєв.

Поки суд розбирається у тому, наскільки процедура конкурсного відбору була прозорою і чесною, керувати компанією у статусі тимчасово виконуючого обов'язки продовжує Всеволод Ковальчук. Він очолює "Укренерго" з жовтня минулого року і не відмовляється від намірів домагатися свого призначення на цю посаду, у разі, якщо результати конкурсу будуть скасовані у судовому порядку.

Про перспективи "Укренерго", спробах впливу на компанію з боку українських олігархів, а також про те, як проходив конкурс, і третю силу, яка бере участь у його блокуванні, Всеволод Ковальчук розповів в інтерв'ю Марії Цатурян.

РБК-Україна: З осені минулого року члени уряду і незалежні експерти намагаються обрати голову "Укренерго". У травні номінаційний комітет визначився з переможцем конкурсу і обрав на посаду глави компанії Сергія Зуєва. Далі пішла серія судових розглядів, у результаті суд заборонив Кабміну призначати нового керівника. Наступне засідання суду відбудеться 7 грудня. Ви вже більше року тимчасово виконуючий обов'язки глави компанії. Що, на вашу думку, відбувається у ситуації з конкурсом?

Всеволод Ковальчук: Як на мене, судовий процес ніяк не пов'язаний з призначенням глави "Укренерго". Я думаю, що суд - ініціатива якоїсь третьої сили, яка поки ще себе не проявила.

РБК-Україна: Тобто, на вашу думку, хтось блокує призначення глави держпідприємства?

Всеволод Ковальчук: Але це не блокування з боку влади. Я вважаю, що в цьому процесі є якась третя сила, мотиви і цілі якої поки особисто мені і моїй команді не зрозумілі. Тому, що поки в суді не відбувається прийняття рішення, по суті, розгляд весь час, з незрозумілих причин, переноситься і відкладається, хоча обсяг матеріалів, який знаходиться у розпорядженні суду, вже накопичився значний.

РБК-Україна: Чому, на вашу думку, суд довго розглядає цю справу?

Всеволод Ковальчук: Я не знаю, я не відвідував засідань цього суду, оскільки "Укренерго" залучено до процесу як сторона без права самостійних вимог. Тому, на засідання я делегував юриста "Укренерго". Він повідомляв мені, що суд першого разу розглядав матеріали справи, суддя ставив питання і прийняв рішення про перенесення засідання на інший день. Вдруге суд розглядав клопотання Зуєва про скасування заборони на призначення глави "Укренерго", і воно було відхилено, оскільки суд ще не розглядав справу по суті. Потім адвокат Зуєва подав своє прохання з проханням залучити свідків, і це прохання було задоволено. Саме тому, засідання суду знову перенесено до того моменту, поки свідки не будуть опитані.

РБК-Україна: Давайте поговоримо про сам конкурс. У жовтні минулого року, коли вас призначили виконуючим обов'язки керівника "Укренерго", в інтерв'ю РБК-Україна ви заявили, що хочете займати цю посаду на постійній основі. Тоді ви сказали: "Моя мета - прозорі процедури, відкритий ринок, вільна конкуренція". Главу "Укренерго" вибирали три рази, в останньому конкурсі ви дійшли до фіналу. Як змінилась ваша мотивація за цей час, та не пропало бажання керувати компанією і в майбутньому?

Всеволод Ковальчук: У мене пропало бажання бути виконуючим обов'язки. Я як і раніше хочу бути керівником цієї компанії на постійній основі. Тому що, я вважаю, що за цей рік я зробив досить багато, щоб було очевидно, що я - хороший керівник цієї компанії. У мене немає самоцілі очолювати саме державне підприємство. Але для мене це - виклик. Я не хочу мати у своєму житті не до кінця реалізований проект. Я почав проводити структурні зміни на цьому підприємстві, та з поставлених перед собою цілей поки повною мірою виконав лише одну, а саме - ліквідував корупцію при державних закупівлях. Але це далеко не єдиний момент, де можуть бути зловживання, просто у цьому сегменті вони найбільш значні...

РБК-Україна: А вам не здається, що вам просто довелося це зробити після серйозного суспільного резонансу, викликаного торішнім скандалом? Тоді він розгорівся через закладені в інвестпрограму "Укренерго" 2 мільярди гривень на закупівлю 22 трансформаторів виробництва "Запоріжтрансформатор", що належить Костянтину Григоришину.

Всеволод Ковальчук: Ви абсолютно неправі. Зрозуміло, тоді вся увага преси була прикута до історії з закупівлею трансформаторів, але мене ніхто не змушував при цьому переглянути ще сотню інших контрактів і зменшити їх вартість на сотні мільйонів гривень. Причому, їх перегляд стався ще у жовтні-листопаді минулого року, тоді як тендерну пропозицію по трансформаторів було заявлено у січні цього. Сумарно, нам вдалося "зняти" понад 300 мільйонів гривень зі всіх контрактів. Адже, ніхто не примушував мене переглянути в принципі всю закупівельну стратегію компанії, проводити відкриті конкурси, залучати незалежних людей у члени тендерних комітетів, весь світ кликати на тендер по програмах Світового банку, збирати компанії-учасників по крихтах з 15 країн і домагатися 50-відсоткової економії коштів?! В абсолютних цифрах - це 5,5 мільярдів гривень з урахуванням тендерів на закупівлю трансформаторів вже цього року.

РБК-Україна: Тобто, ви кажете, що, завдяки вам, держава заощадила понад 5,5 мільярдів гривень?

Всеволод Ковальчук: Говорити, що ми вже заощадили, не зовсім коректно, тому що контракти у нас тривалістю більше, ніж один календарний рік. Але це - однозначно, економія державних коштів, яка або вже відбулася у фактично виконаних контрактах, або відбудеться у найближчому майбутньому, коли вже підписані контракти будуть реалізовуватися. Тому що "повернути все назад" і переглянути ціни на закуповуване устаткування у сторону підвищення не вийде. Оскільки, одна з наших принципових позицій на тендерах - принцип твердої ціни.

РБК-Україна: Якщо повернутися до вашої теперішньої мотивації брати участь у конкурсі - ви хочете закінчити розпочате?

Всеволод Ковальчук: Коли я починав участь у конкурсі у вересні минулого року, мені ще годі було доводити до кінця. І мотивація тодішня і мотивація теперішня - брати участь у конкурсі - трохи різняться. Коли я прийшов до "Укренерго", у мене було бажання реформувати цю структуру. І зараз я з цим бажанням прокидаюся і засинаю. Так, я хочу закінчити початі мною зміни у компанії. І, якщо буде призначено новий конкурс, я буду у ньому брати участь.

РБК-Україна: Хто з учасників конкурсу, на вашу думку, становив вам серйозну конкуренцію?

Всеволод Ковальчук: Поклавши руку на серце, тільки двоє з п'яти учасників, які дійшли до фіналу, могли об'єктивно продемонструвати результат своєї роботи як керівники оператора енергосистеми. Це кандидат з Болгарії, пан Георгієв, якого я вважав одним з найсильніших своїх конкурентів. Він кілька років керував компанією-аналогом "Укренерго" у Болгарії, і як раз у період його керівництва оператор проходив трансформаційні процеси, в тому числі, і за впровадження принципів Третього енергопакету. Саме його я вважав гідним кандидатом на посаду глави "Укренерго". Другою людиною, який міг продемонструвати серйозний результат у цій сфері діяльності, досягнутий за короткий час, був я.

РБК-Україна: А ви не вважаєте, що таким чином у вас була певна фора порівняно з іншими учасниками? Адже ви, як в. о. голови, мали можливість втілювати пункти своєї презентації на практиці, чого інші учасники були позбавлені.

Всеволод Ковальчук: Так, це дійсно величезна фора, якщо людина добре працює, але ж це - важкий якір, якщо людина - недостатньо ефективний керівник. Я вважаю, що ті півроку, які я пропрацював у компанії на момент конкурсу, - це якийсь випробувальний термін, під час якого я продемонстрував себе у всіх сенсах з найкращого боку.

РБК-Україна: Якщо ви, гіпотетично, залишитеся керівником "Укренерго", яка ваша кінцева мета?

Всеволод Ковальчук: Кінцева мета - дорога, довжиною у чотири роки. По закінченню цього часу "Укренерго" - корпоратизоване державне підприємство з оптимізованими процесами. Ми активно працюємо у цьому напрямку, починаючи з кінця липня, як тільки вступив у силу закон, що регулює деякі особливості реалізації права держвласності. У документі йдеться про корпоративне управління державними підприємствами. Корпоратизація - це основне зобов'язання, яке брала на себе Україна, залучаючи кредит Європейського банку реконструкції і розвитку (мова йде про кредит ЄБРР у 150 мільйонів євро на будівництво лінії РАЕС-підстанція "Київська", отриманий у 2008 році. Вимога щодо корпоратизації компанії збереглася і у додаткових угодах до позики, які були підписані у 2010 та 2015 роках, - ред.). Системно, протягом багатьох років менеджмент "Укэнерго", керівництво Міністерства енергетики відтягувало питання корпоратизації компанії. Відповідні законопроекти три рази подавалися до парламенту, потім відкликалися, тому і весь цей час відбувалася фактична симуляція цього процесу.

РБК-Україна: Так що заважає зараз провести корпоратизацію, і чому на це потрібно чотири роки?

Всеволод Ковальчук: Ні, це не означає, що корпоратизація повинна йти чотири роки. Я кажу про кінцеву мету, яку буде досягнуто, тому цей відрізок часу і корпоратизація - один з етапів. Ми зможемо продовжити рух у цьому напрямку після прийняття парламентом профільного закону про ринок електроенергії, норми якого містять положення про корпоратизацію.

Всеволод Ковальчук: Я не допущу олігархічного реваншу в "Укренерго"Фото: УНІАН

РБК-Україна: Отже, минуло чотири роки, і як виглядає "Укренерго" під керівництвом Ковальчука?

Всеволод Ковальчук: Через чотири роки "Укренерго" - це корпоратизована структура, зі спрощеною структурою управління підприємством, у тому числі, і по чисельності співробітників цієї компанії. У цій компанії ліквідовані зайві проміжні ланки управління відокремлених підрозділів, імплементовані норми Третього енергопакету, розділені сфери діяльності всередині одного оператора енергосистеми по її диспетчеризації та експлуатації магістральних мереж. І це потрібно не просто відобразити у документації, а фізично втілити в організаційній структурі компанії.

Протягом цього періоду Україна повинна повністю завершити процес впровадження нового ринку електроенергії, і "Укренерго" має взяти на себе функції оператора балансуючого ринку, адміністратора комерційного обліку, системи розрахунків. У цей термін ми зможемо підійти до завершальної фази синхронізації наших мереж з континентальною мережею Європи і повинні бути готові до об'єднання українського і європейського ринків електроенергії. І роль "Укренерго" у цьому процесі значна. Крім того, до цього моменту у нас повинні бути оптимізовані всі наші управлінські процеси, а 20-25% наших об'єктів повинні бути автоматизовані і по технологічним процесам. За рахунок цього буде досягнуто і оптимізації витрат компанії та чисельності її працівників.

Наша ключова мета - зниження експлуатаційних, власних і операційних витрат держпідприємства приблизно на 20-25%, порівняно з поточним рівнем витрат, зрозуміло, з похибкою на індекс інфляції.

І, звичайно, через чотири роки "Укренерго" - це компанія, яка здійснює свою діяльність на принципах стимулюючого тарифного регулювання, що має багаторічну затверджену інвестиційну програму і стратегічний план розвитку, який відповідає життєвим реаліям. Нам не потрібен план розвитку, який є фактичним папірцем, який потрібен при затвердженні фінансового плану.

РБК-Україна: Чому визначений термін у чотири роки? Чому всіх цих цілей не можна досягти раніше?

Всеволод Ковальчук: Потрібно бути реалістами, адже існують процеси, які неможливо завершити миттєво. До прикладу, в інших країнах Східної Європи вони тривають вже більше десяти років і тривають досі. Спочатку, моя програма розвитку для "Укренерго" була розрахована на п'ять років. Рік вже пройшов. Я з честю виконав завдання першого року. І навіть перевиконав, особливо з огляду на ті складні умови, в яких мені доводилося працювати.

РБК-Україна: Про які складнощі ви говорите?

Всеволод Ковальчук: Будь-яка компанія - це живі люди, і це важливо розуміти. І основна складність у тому, що дуже важко змусити систему реформувати саму себе. Як правило, для цього потрібна "свіжа кров", тобто, люди, які мають високий професійний рівень кваліфікації, досвід і знання, і головне, незіпсовані системою. Так ось, досить важко залучати кваліфіковані кадри, коли ти знаходишся у статусі тимчасово виконуючого обов'язки. Ти не в змозі дати людині ніяких гарантій по тривалості його працевлаштування. Також складно вирішувати питання щодо ринкового рівня оплати праці, на відміну від тих компаній, де нормальний процес по призначенню керівників на постійній основі, за контрактом, з затвердженими у ньому показниками ефективності діяльності (KPI, - ред.) вже відбувся.

РБК-Україна: Ви представляли свій п'ятирічний план розвитку, про який ви тільки що розповіли, номінаційному комітету під час співбесіди? Як ви думаєте, чому ваша стратегія розвитку компанії не перемогла у конкурсі?

Всеволод Ковальчук: У мене не було можливості представити свій план номінаційному комітету, оскільки я не був заслуханий, у відповідності до регламенту. Як мені пояснювали перед конкурсом працівники Мінекономіки, у мене, як учасника, повинно було бути 10-15 хвилин, щоб презентувати свої конкурсні пропозиції, і ще стільки ж часу для відповіді на запитання членів комітету. Я готував свій виступ, виходячи з озвученого мені регламенту. Але мені навіть не дали завершити моє вступне слово, вислухавши мене не більше півтори хвилини. Мій виступ зупинив головуючий на номінаційному комітеті міністр економіки - Степан Кубів. Перервавши мене, він відразу запропонував перейти до питань і відповідей.

РБК-Україна: Чим міністр пояснив свої дії?

Всеволод Ковальчук: Це питання вам краще задати пану Кубіву. Після того, як мене перебили, мені задали кілька питань, які ніяк не стосувалися моєї професійної діяльності, вони також не зачіпали ні положень моєї конкурсної пропозиції, ні мого бачення розвитку підприємства "Укренерго".

Все це дає мені підстави припускати, що підсумки конкурсу пов'язані з тим, що, можливо, перед його початком мене дискредитували. Як і хто це зробив, я не знаю, але такі підозри у мене виникли, виходячи з питань членів номінаційного комітету.

Єдиний представник комітету, який задавав мені питання, що стосуються енергетики та діяльності "Укренерго", був глава ЄБРР в Україні - Шевки Аржунер. Ще міністр енергетики - Ігор Насалик - запитав мене про фінансові показники компанії за час моєї діяльності. Зрозуміло, я їх надав, і вони демонструють про поліпшення фінансової ситуації на держпідприємстві.

РБК-Україна: Давайте уточнимо. Тобто, ви вважаєте, що хтось заздалегідь, ще до конкурсу, спланував ваша поразка?

Всеволод Ковальчук: Розумієте, виходить цікава ситуація. Я читаю у пресі і чую думку громадськості про те, що ситуація з судом, яким блокується призначення глави "Укренерго", зрежисована. А особисто я вважаю, що у даному випадку на конкурсі режисувалася перемога одного кандидата. Я не знаю конкретних імен режисерів, але це виглядало саме так.

РБК-Україна: Після конкурсу ви розмовляли про ситуацію, яка сталася, зі Степаном Кубівим?

Всеволод Ковальчук: У мене були робочі зустрічі з паном Кубівим, але з питань конкурсу ми не спілкувалися. Більше того, я не обговорював ні з ким з політиків результати конкурсу.

РБК-Україна: З народними депутатами?

Всеволод Ковальчук: Жоден народний депутат до мене не приходив і питання не ставив. Я обговорював результати відбору тільки з ЄБРР. Вони лише висловили надію, що підсумки фіналу я не сприйму як сигнал до звільнення з "Укренерго", а залишуся в компанії, як співробітник, який відповідатиме за ведення спільних проектів з ЄБРР.

РБК-Україна: Ви сказали, що вважали своїм конкурентом кандидата з Болгарії. З професійної точки зору Сергій Зуєв, який переміг на конкурсі, вам конкурент? І чому він все-таки виграв?

Всеволод Ковальчук: У цього конкурсу була ще одна дуже цікава особливість. Це єдиний конкурс, на якому не публікували конкурсні пропозиції всіх учасників, ні до фінального відбору, ні після. Опублікована лише презентація переможця. Я вважаю, що це - не об'єктивний підхід, і він не дає можливості громадськості порівняти презентаційні пропозиції кандидатів, які потрапили до фіналу.

Я не можу оцінити професійні якості Сергія Зуєва як менеджера. Він - спеціаліст у фінансовому блоці, і, я не виключаю, що він - сильний фінансовий директор. Наскільки він компетентний як потенційний СЕО в усіх аспектах, у тому числі, враховуючи специфіку системного оператора, я не вважаю, що у мене достатній рівень інформації, щоб оцінювати його професійні якості.

РБК-Україна: Якщо вірити вашим словам про те, що регламент вашого виступу дотримано не було, можна зробити висновок, що учасники не були в рівних умовах. Сергій Зуєв в інтерв'ю РБК-Україна розповів, що його співбесіда тривала відведені півгодини. Чи збираєтеся ви відстоювати свої права у судовому порядку?

Всеволод Ковальчук: Я вважаю, що мої права, як учасника конкурсу, були порушені. Але, на відміну від деяких інших учасників, я не збираюся оскаржувати рішення номінаційного комітету у суді.

РБК-Україна: Чому?

Всеволод Ковальчук: Ви знаєте, якщо є заангажоване рішення, спрямоване на перемогу одного конкретного учасника, я не бачу сенсу піднімати бурю у склянці води.

РБК-Україна: У ваших словах є певна суперечність. З одного боку, ви заявляєте про серйозність своїх намірів очолювати "Укренерго", і навіть готові взяти участь у новому конкурсі, якщо він буде оголошений. З іншого боку, якщо скасування результатів цього відбору не станеться, боротися ви не готові...

Всеволод Ковальчук: Я бережу свою репутацію. Я прекрасно розумів, що, якщо б я пішов у суд, то це створило б для мене значні репутаційні ризики. Я не хочу, щоб у когось були підстави сказати, що, мовляв, Ковальчук блокує призначення нового глави через суд. Це може повністю нівелювати той позитивний ефект для "Укренерго", якого я досяг.

РБК-Україна: Якщо конкурс все ж не буде скасований, і Сергія Зуєва призначать головою "Укренерго", ви маєте намір скласти свої повноваження і піти з компанії?

Всеволод Ковальчук: Мені не потрібно складати свої повноваження. Я є штатним співробітником компанії на посаді першого заступника директора "Укренерго". І призначення нового керівника - це всього лише наказ міністра енергетики про призначення нового глави компанії або іншого виконуючого обов'язки.

РБК-Україна: Ви будете працювати з Зуєвим?

Всеволод Ковальчук: Я не настільки його знаю, щоб зараз однозначно відповісти на ваше запитання. Якщо його призначать, все буде залежати від результатів нашого спілкування. Але у мене є своє бачення її розвитку. Якщо наші погляди з цього питання збігаються, то я, можливо, розгляну його пропозицію. Але, якщо я тут залишуся, незалежно від того, хто буде керівником, я не допущу олігархічного реваншу у цій компанії.

РБК-Україна: До речі про олігархів. Пан Зуєв, наприклад, в інтерв'ю РБК-Україна повідомив, що його призначенням перешкоджають якісь олігархічні групи, які контролюють українську енергетику...

Всеволод Ковальчук: Я б сказав, навпаки, останні події демонструють, що олігархічні групи активно сприяють пану Зуєву фіналізувати свою перемогу у цьому конкурсі.

РБК-Україна: Про які олігархічні групи йде мова? І у чому полягає їх допомога Зуєву?

Всеволод Ковальчук: Я кажу про групу Костянтина Григоришина "Енергетичний стандарт" і про групу ДТЕК Ріната Ахметова. Допомога полягає в інформаційній кампанії, яка розгорнулася на підтримку Зуєва. Подивіться на коментарі представників експертного співтовариства, які асоціюються з цими двома групами. Не буду називати імена, вони і так відомі. При цьому, я не кажу, що Зуєв - людина олігархів. Я кажу про те, що олігархічні клани, можливо, вважають його більш зручним директором компанії, ніж мене.

РБК-Україна: А чому ви їх не влаштовуєте?

Всеволод Ковальчук: Я їх не влаштовую, по-перше, тим, що не даю можливості проводити махінації у сегменті держзакупівель. Адже ні для кого не секрет, що, ставши в. о. директора "Укренерго", я змінив менеджмент підприємства, який був пов'язаний з групою "Енергетичний стандарт".

По-друге, протягом останнього року я намагаюся систематично зменшити зростаючий знову вплив групи компаній ДТЕК на енергетику. "Укренерго" цього року намагалося в Антимонопольному комітеті довести монопольне становище цієї компанії в окремій зоні регулювання Бурштинського енергоострова. Але, на жаль, ми програли цей процес. І досі ДТЕК саботує наші оптимальні пропозиції по розвороту потужностей острова всередині країни. Крім того, ДТЕК заважає і наша безкомпромісна позиція домогтися ринкового формату профільного законопроекту про ринок електричної енергії, який зараз готується у парламенті до другого читання. Ми заперечуємо проти правок компанії ДТЕК, які знижують ступінь конкурентності нової моделі ринку електроенергії. Тому, в обох олігархічних груп є достатньо підстав бажати більш лояльного керівника "Укренерго".

РБК-Україна: Цікаво виходить: Зуєв каже, що він не влаштовує олігархів, і вони блокують його призначення. Ви ж, навпаки, говорите, що це ви заважаєте олігархам впливати на енергетику. Тоді хто стоїть за судовим процесом? Хто уособлює цю третю силу, про яку ви говорили вище?

Всеволод Ковальчук: З моменту подачі позовної заяви, я сам намагався з'ясувати, хто "замовник" судового процесу. Поняття не маю, хто це. Але у нашій країні олігархічних груп більше, ніж дві, які я назвав. Я з ними ніколи не стикався, і не знаю про ступінь їх залучення до цієї ситуації. Я можу сказати, що ситуація заангажована багатьма сторонами, оскільки невизначеність, яка їх влаштовує, краще, ніж визначеність, яка їм не потрібна.

РБК-Україна: Складається враження, що невизначеність вам теж, теоретично, підходить. Незважаючи на те, що ви - тимчасово виконуючий обов'язки, а конкурс поки не скасовано, ви ведете себе так, ніби прийшли в компанію надовго. Наприклад, ваш "підвішений стан" не заважає вам формувати нову команду в "Укренерго".

Всеволод Ковальчук: Я - не тимчасовий правитель. І не бачу сенсу займати вичікувальну позицію. Компанія вимагає реформ, і я їх проводжу. Але у мене обмежений вибір. Я можу вибирати членів команди, тільки з тих людей, які вже прийняли рішення йти з попереднього місця роботи або знаходяться у пошуку. Саме тому, формування команди займає так багато часу. Якби я мав статус постійного керівника з контрактом, з більш широкими можливостями щодо визначення заробітної плати, то я би сформував команду швидше, адже я займаюся цим з першого дня моєї роботи на посаді в.о. глави "Укренерго".

РБК-Україна: Чим довше затягується процес, тим довше ви керуєте компанією. Нехай і в статусі виконуючого обов'язки, але за фактом - ви глава "Укренерго". Може, третя сила - це ви?

Всеволод Ковальчук: Ви ніяк не хочете зрозуміти мою мотивацію. Я не хочу бути виконуючим обов'язки, я хочу бути повноцінним співробітником з усією повнотою прийняття рішень і відповідальності за результат. Це неможливо зробити, поки не визначена ситуація з конкурсом. Я ніяк не беру участь у блокуванні призначення пана Зуєва. Я роками працюю з міжнародними фінансовими організаціями. І, коли я чую від нашого найбільшого кредитора - ЄБРР, що, на їхню думку, я та людина, яка повинна залишитися працювати в компанії за напрямом міжнародних інвестицій, то, повірте, мені моя репутація і мій досвід роботи з МФО набагато дорожчий, ніж будь-які інші речі. Те, як я зараз реформую "Укренерго", роблю держзакупівлі прозорими, готую корпоратизацію компанії, переорієнтовую на європейський вектор технічні та організаційні процеси - я цьому навчився у них. Моя мета - зробити "Укренерго" найдинамічнішим та найпрогресивнішим оператором системи передачі у Східній Європі. І я не маю наміру на цьому шляху втратити своє реноме.

Розмовляла Марія Цатурян