Новообрана Верховна Рада (ВР) України може запрацювати раніше 17 грудня. Про це в ході погоджувальної ради парламенту заявив голова ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.
Новообрана Верховна Рада (ВР) України може запрацювати раніше 17 грудня. Про це в ході погоджувальної ради парламенту заявив голова ВР Володимир Литвин, передає кореспондент РБК-Україна.
Читайте також: Рада VII скликання працюватиме за новим регламентом: Законопроект був прийнятий за основу (оновлено)
"Якщо завтра ВР прийме зміни до регламенту, буде створена робоча група, а протягом 5-7 днів будуть напрацьовані пропозиції про початок роботи нового парламенту, то чекати місяць для скликання нової Верховної Ради України не доведеться", - заявив спікер.
Литвин нагадав, що, згідно із законодавством, новообрана ВР повинна почати засідання не пізніше, ніж через місяць після оголошення офіційних результатів виборів. Тобто, не пізніше ніж 17 грудня. Але в разі підбиття підсумків виборів раніше 17 листопада, а також, якщо чинний парламент підготує роботу нової Ради, VII скликання може запрацювати і раніше.
"Нова ВР може зібратися... найраніший термін - 10 грудня, а якщо виходити з повного терміну - місяць (після офіційного оголошення результатів виборів) - це 17-19 грудня. Я думаю, що в цей період виникатиме багато проблем, які потребуватимуть законодавчого регулювання", - зазначив Литвин.
Читайте також: Рада має ухвалити бюджет-2013 до 1 грудня, - Литвин
Також Литвин повідомив, що чинна ВР засідатиме ще три тижні. Спікер нагадав, що після парламентських виборів 1990, 1994, 1998 рр. засідань старого скликання ВР не проводилося. У 2002 р. після виборів було тільки одне засідання, де підбили підсумки. Після виборів 2007 р. також не було засідань.
Раніше Литвин зазначав, що ВР у листопаді буде засідати два повних пленарних тижні.
Читайте також: ВР повинна сама розслідувати обставини порушень на виборах, створивши ТСК, - Литвин
Раніше повідомлялося, що депутати нового скликання ВР розпочнуть роботу 17 грудня. "Нова ВР України повинна запрацювати не пізніше 15 грудня, але враховуючи, що це субота, новий парламент запрацює 17 грудня", - зазначав глава регламентного комітету Володимир Макеєнко. Згідно з новим регламентом, депутатські групи у новій ВР будуть складатися не менше ніж з 14 депутатів. На відміну від чинних норм регламенту, депутатської групи у новій ВР матимуть право законодавчої ініціативи.
Зазначимо, що парламентські вибори в Україні відбулися 28 жовтня 2012 р. Вперше з 2002 р. вони були проведені за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, була не передбачена.
Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.
На даний момент Центральна виборча комісія опрацювала 99,5% протоколів по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу. До парламенту проходять п'ять політичних сил: Партія регіонів - 30,00%, "Батьківщина" - 25,53%, "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18% і "Свобода" - 10,44%.