ua en ru

Рада VII скликання працюватиме за новим регламентом: Законопроект прийнято за основу (оновлено)

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України прийняла в першому читанні за основу законопроект №11335, згідно з яким пропонується змінити регламент ВР у зв'язку зі зміною виборчої системи. "За" законопроект "Про внесення змін до закону "Про регламент Верховної Ради України" проголосував 261 народний депутат при мінімально необхідних 226.

Верховна Рада (ВР) України прийняла в першому читанні за основу законопроект №11335, згідно з яким пропонується змінити регламент ВР у зв'язку зі зміною виборчої системи. "За" законопроект "Про внесення змін до закону "Про регламент Верховної Ради України" проголосував 261 народний депутат при мінімально необхідних 226.

Як повідомлялося, регламентний комітет ВР ініціював внесення змін до закону "Про регламент Верховної Ради України". Текст законопроекту №11335 про внесення змін до регламенту подав глава комітету Володимир Макеєнко, він опублікований на офіційному сайті ВР і був включений до порядку денного на сьогодні.

Згідно з поправками, що вносяться до ст. 75 закону про регламент, рішення про обрання голови Верховної Ради ухвалюється відкритим поіменним голосуванням. При цьому, зі статті вилучається норма, за якою при обранні голови парламенту не може бути прийняте рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедур, передбачених регламентом.

Читайте також: Новообраний парламент розпочне роботу 17 грудня

Також профільний комітет пропонує дещо змінити процедуру відкликання голови ВР. З ст. 76 регламенту депутати пропонують вилучити норму про те, що глава ВР може бути відкликаний з посади в будь-який момент за власним бажанням, крім випадку виконання ним обов'язків Президента України (ст. 112 Конституції України). Підпис нардепа під пропозицією про відкликання голови ВР, може бути відкликаний лише до моменту включення питання до порядку денного сесії.

Рішення про відкликання голови ВР з посади, згідно із законопроектом буде також прийматися шляхом відкритого поіменного голосування більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту і оформлюватись ухвалою Ради. Норма регламенту про заборону прийняття рішення про одноразове відхилення (ad hoc) від процедур вилучається.

Крім того, зміни, що пропонує профільний комітет до закону про регламент передбачають формування депутатських фракцій на партійній основі, а не тільки згідно з партійним списком. Також зміни вносяться до ст. 59 "Умови формування депутатських фракцій (груп)". Згідно з поправкою, депутат може входити до складу лише однієї депутатської фракції, а Голова ВР та його заступники не можуть входити до складу депутатської фракції (депутатської групи). На відміну від чинної статті регламенту, в законопроекті відсутня норма про мінімальну кількість депутатів необхідних для формування фракції.

Читайте також: Завершено установку веб-камер на всіх виборчих дільницях в Україні

Народний депутат, який не увійшов до складу депутатської фракції, виключений, чи такий, який вийшов зі складу депутатської фракції, є позафракційним. Позафракційні народні депутати можуть об'єднуватися в депутатську групу. Мінімальна кількість народних депутатів, необхідних для формування депутатської групи має становити чисельність, не меншу, ніж чисельність самої мінімальної депутатської фракції. Зареєстрована депутатська група має права депутатської фракції. За словами голови регламентного комітету Володимира Макеєнка, згідно з новим регламентом, депутатські групи у новій ВР будуть складатися не менше, ніж з 14 депутатів.

Нагадаємо, що 28 жовтня відбудуться вибори до Верховної Ради України. Депутати нового скликання почнуть роботу 17 грудня. Нинішній склад парламенту працюватиме ще два пленарні тижні.