ua en ru

У Франції затримано відомого бізнесмена і політика Бернар Тапі

Автор: RBC.UA
Французька поліція у понеділок, 24 червня, затримала відомого бізнесмена, колишнього співвласника компанії Adidas і політика Бернара Тапі, повідомляє Le Figaro. Його підозрюють у фінансових махінаціях у "справі Тапі", за якою також проходить глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Французька поліція у понеділок, 24 червня, затримала відомого бізнесмена, колишнього співвласника компанії Adidas і політика Бернара Тапі (на фото), повідомляє Le Figaro. Його підозрюють у фінансових махінаціях у "справі Тапі", за якою також проходить глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Йдеться про продаж у 1993 р. Тапі частки в компанії Adidas. Для здійснення угоди було створено спеціальний консорціум, керований банком Credit Lyonnais. Після завершення операції Тапі звинуватив банк у шахрайстві і вимагав компенсацію.

На думку слідства, на рішення суду про виплату Тапі компенсації у 285 млн євро (406 млн дол.) у 2008 р. могла вплинути Крістін Лагард, яка обіймала на той час посаду міністра економіки Франції.

Сама Лагард заперечує скоєння будь-яких дій, що виходили за рамки її повноважень як міністра економіки Франції, і відкидає підозри у причетності до нецільового витрачання державних коштів, за рахунок яких Тапі була виплачена компенсація.

На початку червня повідомлялося, що у "справі Тапі" також затриманий генеральний директор телекомунікаційної компанії France Telecom Orange Стефан Рішар, який під час зазначених подій був главою кабінету Лагард. Йому вже пред'явлено звинувачення за статтею "Шахрайство за попередньою змовою".

Зазначається, що у слідства є чотири доби для пред'явлення Тапі звинувачень.

Розслідування щодо Лагард було відкрито слідчою комісією Високого суду Франції в серпні 2011 р. У березні 2013 р. французька поліція провела обшук у паризькому будинку глави МВФ.

Лагард - не перша з колишніх соратників екс-президента Ніколя Саркозі, хто став об'єктом пильної уваги правоохоронних органів. Наприкінці лютого обшуки також пройшли в будинку колишнього глави французького МВС Клода Геана.