ua ru

Крістін Лагард стала ключовим свідком у справі Бернара Тапі

Автор: RBC.UA
Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард стала ключовим свідком у справі про сумнівну виплату компенсації французькому бізнесменові і соратникові колишнього Президента Николя Саркозі Бернару Тапі. Про це рішення суду сама Лагард повідомила на прес-конференції в Парижі.

Глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард (на фото) стала ключовим свідком у справі про сумнівну виплату компенсації французькому бізнесменові і соратникові колишнього Президента Николя Саркозі Бернару Тапі. Про це рішення суду сама Лагард повідомила на прес-конференції в Парижі, передає Associated Press.

Надалі Лагард можуть бути пред'явлені звинувачення в перевищенні службових повноважень щодо виплати компенсації у розмірі 400 млн євро Тапі. В той же час главу МВФ не звинувачують у злочинному збагаченні. "Думаю, моя співпраця з судом покаже, що я завжди діяла на користь суспільства і відповідно до закону", - зазначила Лагард.

Читайте також: У Франції поліція обшукала будинок глави МВФ Крістін Лагард (відео)

Зазначимо, 23 травня Лагард була допитана в суді Франції у справі про перевищення нею посадових повноважень в 2008 р.
Раніше вона заявила, що слідство у справі Бернара Тапі ніяк не відіб'ється на її рішучості і ентузіазмі в роботі на нинішній посаді.

У березні французька поліція провела обшук в паризькому будинку Крістін Лагард. Сама глава МВФ всі звинувачення в свою адресу категорично заперечує. А її адвокат заявив агентству Reuters, що обшук допоможе, нарешті, відкрити всю правду і очистити ім'я його клієнтки від всіх наклепів.

Читайте також: Французький суд допитує главу МВФ Крістін Лагард у справі про перевищення повноважень (відео)

Тим часом джерела в МВФ повідомили, що вони не переживають за результат справи. Проте варто зазначити, що ситуація, яка склалася навколо глави МВФ, може стати достатньо "слизькою" для самого фонду. Зазначимо, що колишній глава МВФ Домінік Стросс-Кан покинув свою посаду в 2011 р. після гучного скандалу - він був звинувачений у спробі згвалтування покоївки в готелі.

Нагадаємо, розслідування у відношенні.Лагард було ініційовано слідчою комісією Високого суду Франції в серпні 2011 р. Мова йде про продаж у 1993 р. бізнесменом і політиком Тапі долі в компанії Adidas. Для здійснення операції був створений спеціальний консорціум, керований банком Credit Lyonnais. Коли операція була завершена, Тапі звинуватив банк у шахрайстві і зажадав компенсації. На думку слідства, Лагард, яка тоді займала посаду міністра економіки Франції, могла вплинути в 2008 р. на рішення арбітражного суду про виплату Тапі крупної компенсації.

Читайте також: Глава МВФ заявила, що слідство у справі Бернара Тапі ніяк не відіб'ється на її роботі

Лагард не перша з колишніх соратників Ніколя Саркозі, хто став об'єктом пильної уваги правоохоронних органів. В кінці лютого обшуки також пройшли в будинку колишнього глави французького МВС Клода Геана. Крім того, поліція обшукала будинок екс-помічника Лагард Стефана Рішара.

Нагадаємо, Лагард офіційно очолила МВФ 5 липня 2011 р., ставши першою жінкою на цій посаді.