Французька поліція затримала главу France Telecom Orange у справі Бернара Тапі

Французька поліція затримала генерального директора телекомунікаційної компанії France Telecom Orange Стефана Рішара, підозрюваного в причетності до "справи Бернара Тапі". Раніше в рамках розслідування у цій справі поліція допитувала колишню підлеглу Рішара, а нині голову Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

Французька поліція затримала генерального директора телекомунікаційної компанії France Telecom Orange Стефана Рішара (на фото), підозрюваного в причетності до "справи Бернара Тапі". Раніше в рамках розслідування у цій справі поліція допитувала колишню підлеглу Рішара, а нині голову Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард.

France Telecom Orange вже випустила заяву про те, що Рішар залишається главою компанії, але в його відсутність керівництво справами здійснюватиме заступник генерального директора Групи Жерве Пелісьє.

Читайте також: Крістін Лагард стала ключовим свідком у справі Бернара Тапі

Рішар керував апаратом міністерства економіки і фінансів країни, коли відомство очолювала нинішній директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард.

Її ж підозрюють у тому, що вона, будучи в 2008р. міністром економіки, могла вплинути на рішення Арбітражного суду Франції про виплату Бернару Тапі великої грошової компенсації у розмірі 285 млн євро за його частку в компанії Adidas. Для здійснення операції було створено спеціальний консорціум, керований банком Credit Lyonnais. Коли операція була завершена, Тапі звинуватив банк у шахрайстві і вимагав компенсації. На думку слідства, Лагард, тоді займала пост міністра економіки Франції, могла вплинути в 2008 р. на рішення арбітражного суду про виплату Тапі великої компенсації.

Поки у Лагард статус ключового свідка. Надалі Лагард можуть бути пред'явлені звинувачення в перевищенні службових повноважень щодо виплати компенсації у розмірі 400 млн євро Тапі. У той же час главу МВФ не звинувачують у злочинній збагаченні.

Читайте також: Глава МВФ заявила, що слідство у справі Бернара Тапі ніяк не відіб'ється на її роботі

Розслідування було відкрито слідчою комісією Високого суду Франції в серпні 2011 р., а в березня 2013 р. поліція провела обшук в паризькому будинку Лагард.

Сама Лагард заперечує вчинення будь-яких дій, що виходять за рамки її повноважень як міністра економіки Франції і відкидає підозри в причетності до нецільового витрачання державних коштів, за рахунок яких Тапі була виплачена компенсація.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся