ua en ru

Влада Алжиру: Кількість загиблих заручників буде рости (фото)

Автор: RBC.UA
Влада Алжиру заявила, що в результаті теракту на газовому комплексі в середині цього тижня загинули 23 заручники. Але і ця цифра не є остаточною.

Влада Алжиру заявила, що в результаті теракту на газовому комплексі в середині цього тижня загинули 23 заручники. Але і ця цифра не є остаточною.

Як зазначив представник уряду Алжиру Мухаммед Саїд, досі зниклими без вісті вважають громадян Великобританії, США, Норвегії та Японії. Сапери продовжують оглядати територію очищеного від бойовиків комплексу, розшукуючи заручників.Також повідомляється, що під час огляду нафтогазового комплексу "Ін Аменас" виявлено 25 тіл загиблих.

Нафтоносний Алжир: Темні хмари над глобальним ринком енергоносіїв

Імовірно всі знайдені тіла - це заручники, страчені терористами після того як силові відомства почали штурм комплексу. У поліції повідомляють, що кількість жертв може збільшитися, оскільки на повне обстеження всіх приміщень промислового об'єкта може піти до 48 годин.

За словами Саїда, всі 32 терористи, які напали на комплекс знищені. Серед них громадяни різних країн - Єгипту, Малі, Алжиру.

Також влада Алжиру повідомила, що спецоперація почалася після того, як терористи почали розстрілювати іноземців. Стверджується, що штурм допоміг запобігти численним жертвам. З алжирцями погодилися прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон і Президент США Барак Обама, які звинуватили в трагедії, що трапилася саме ісламських терористів.

Читайте також: Фінальний штурм нафтогазового комплексу в Алжирі (фото, відео)

Вчора після завершення штурму, передбачалося, що число жертв, за різними даними, варіюється від 12 до 30.

Терористи, пов'язані з "Аль-Кайєдою" в ісламському Магрибі, 16 січня 2013 р. захопили виробничий комплекс на території алжирського газового родовища Amenas в пустелі Сахара. Об'єкт управляється спільним підприємством алжирської державної компанії Sonatrach, британської BP і норвезької Statoil, тому на ньому працювали і проживали іноземні громадяни. У заручниках опинилися сотні працівників, включаючи кілька десятків іноземців. Бойовики висунули вимогу до Франції припинити військову кампанію проти повстанців у Малі.

Операція з нейтралізації угруповання терористів завершилася напередодні. Результатом роботи спецслужб за підтримки армії стало звільнення майже 700 ув'язнених, 107 з яких були іноземними громадянами.