У зв'язку з відсутністю коштів на відправлення поштової кореспонденції, оплати послуг, закупівлі паперу та дисків Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) змушений зупинити свою роботу.
У зв'язку з відсутністю коштів на відправлення поштової кореспонденції, оплати послуг, закупівлі паперу та дисків Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) змушений зупинити свою роботу. Про це сказано у заяві суду, оприлюдненій його прес-службою.
До сьогоднішнього дня ВАСУ здійснював відправлення поштової кореспонденції в борг. Проте зараз "Укрпошта" відмовляється надавати свої послуги у зв'язку із заборгованістю. За жовтень вона складає близько 62 тис. грн.
Cитуація із фінансуванням усіх адміністративних судів є критичною, про що керівництво ВАСУ та органи суддівського самоврядування неодноразово повідомляли Президента України, Кабінет міністрів та Верховну Раду. Цього року таких звернень було близько 30, проте становище з фінансуванням так і не змінилося.
У заяві ВАСУ зазначено, що у 2009 р. до суду надійшло більше 50 тис. касаційних скарг, здійснено касаційний перегляд у 25 тис. справ. Щоденно ВАСУ відправляє близько 3 тис. одиниць кореспонденції (ухвал, постанов, судових справ, повісток-повідомлень тощо) і затримання її відправлення навіть на один день створює серйозні проблеми із розглядом скарг та призводить до порушення процесуальних строків.
"У той час коли в Україні розпочався виборчий процес, де адміністративним судам процесуальним кодексом відведено надзвичайно важливу роль, суди не мають коштів навіть на відправлення поштової кореспонденції", - сказано у заяві ВАСУ.
Вищий адміністративний суд України, відповідно до частини 11 статті 176 Кодексу адміністративного судочинства України, під час виборів Президента України виступатиме в якості суду першої і останньої інстанції у випадку оскарження їх результатів.
ВАСУ - це та інстанція, яка розглядатиме багато справ по встановленню ЦВК результатів виборів Президента України. Не дивно, що останнім часом ВАСУ перебуває в центрі уваги - і політиків, і ЗМІ, і правоохоронців. Так, нещодавно голова СБУ Валентин Наливайченко заявив, що керівництво ВАСУ перешкоджає слідчій групі у складі співробітників СБУ, Генеральної прокуратури і НБУ, здійснити перевірку рахунків голови суду Олександра Пасенюка.
У свою чергу, Пасенюк заявив, що звинувачення керівництва ВАСУ в причетності до корупції і прагнення провести перевірки господарської діяльності суду є спробою тиску на судову систему напередодні президентських виборів. "
До того ж, потрібно розуміти, яка саме перевірка нав'язується Вищому адмінсуду і в який час ця ідея з'явилася. Адже під ревізією "окремих питань фінансово господарській діяльності" ховається перевірка законності відряджень, заробітної плати, інших видів грошового утримання і відпусток, за 2007-2009 рр. всіх суддів ВАСУ, більшість з яких беруть участь в розгляді виборчих суперечок".