Україна готує низку важливих рішень із питання в сфері зміцнення ядерної безпеки. Про це сьогодні заявив Президент Віктор Янукович під час зустрічі з генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном в Астані, повідомляє офіційний сайт Президента.
Україна готує низку важливих рішень із питання в сфері зміцнення ядерної безпеки. Про це сьогодні заявив Президент Віктор Янукович під час зустрічі з генеральним секретарем ООН Пан Ґі Муном в Астані, повідомляє офіційний сайт Президента.
За словами голови держави, ці рішення планується ухвалити під час міжнародної конференції, присвяченої 25-річчю Чорнобильської трагедії в квітні 2011 р.
«Ваша участь буде важливою для України в цьому самміті, тому що ми готуємо до ухвалення низку важливих рішень щодо зміцнення ядерної безпеки і нерозповсюдження ядерних матеріалів», - сказав Янукович.
Під час зустрічі Пан Ґі Мун підтвердив свою участь у цій конференції. У свою чергу, В.Янукович подякував йому за підтримку Чорнобильської конференції та за ту увагу, яку ООН приділяє співпраці з Україною.
Відзначимо, в ході візиту Президент України 1 грудня виступить на пленарному засіданні ОБСЄ. Крім того, планується низка двосторонніх зустрічей, зокрема з генеральним секретарем ОБСЄ Марком Перреном де Брішамбо, Президентом Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Томасом Міровим.
Заплановані також зустрічі з прем'єром Нідерландів Марком Рютте, президентами Болгарії Георгієм Пирвановим, Білорусії - Олександром Лукашенком, Таджикистану - Емомалі Рахмоном і Казахстану - Нурсултаном Назарбаєвим.
У роботі саміту візьмуть участь глави держав і урядів з 56 країн-учасниць ОБСЄ і 12 партнерів з співпраці, зокрема, 38 глав держав і урядів.
Зустріч почнеться 1 грудня з вітальної промови Президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва. Потім виступить діючий голова ОБСЄ, державний секретар і міністр закордонних справ Казахстану Канат Саудабаєв, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Петрос Ефтіміу, генеральний секретар ОБСЄ Марк Перрен де Брішамбо.
Нагадаємо, 23 листопада, міністри закордонних справ 56 держав-учасників ОБСЄ прийняли рішення про те, що Україна очолить ОБСЄ в 2013 р. У 2011 р. організацію очолить Литва, в 2012 р. - Ірландія.
ОБСЄ - Організація з безпеки і співпраці в Європі, найбільша в світі регіональна організація, що займається питаннями безпеки. Вона об'єднує 56 країн, розташованих в Північній Америці, Європі і Центральній Азії.
Нарада з безпеки і співпраці в Європі була скликана в 1973 р. за ініціативою СРСР і соціалістичних держав Європи як міжнародний форум представників 33 європейських держав, а також США і Канади для вироблення заходів зменшення військового протистояння і зміцнення безпеки в Європі. Нарада проводилася в три етапи, і 1 серпня 1975 р. в столиці Фінляндії Хельсінкі глави 35 держав підписали Завершальний акт Наради з безпеки і співпраці в Європі.