ru ua

В Україні майже 5 млн людей працюють нелегально

Автор: RBC.UA
В Україні 4,7 млн ​осіб працюють нелегально. Про це під час конференції "Україна: проект розвитку" заявив віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

В Україні 4,7 млн ​​осіб працюють нелегально. Про це під час конференції "Україна: проект розвитку" заявив віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"4,7 млн українців працюють нелегально ... Вони не підтримують 4 спеціальних фонду. 1/3 ринку знаходиться в тіні. Тому необхідне посилення відповідальності не тільки керівника, але і організації за нелегальні робочі місця", - сказав Тігіпко.

За його словами, Україна може використати в цьому процесі досвід Болгарії та Чехії: "Важливо також домовитися з бізнесом про зниження соціального внеску. Також необхідно ухвалити три ключові закони про зайнятість. А також, щоб з 1 січня 2013 р. у повній мірі запрацював вже ухвалений закон про зайнятість".

Читайте також: Кількість українських емігрантів в світи зросла до 6 млн осіб

Нагадаємо, що 15 жовтня Кабмін схвалив програму сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 р. За словами Тігіпка, програма передбачає десять основних напрямків роботи, серед яких: стимулювання створення нових робочих місць, підвищення рівня зайнятості сільського населення, посилення мотивації до легальної зайнятості та сприяння зайнятості соціально вразливих категорій населення, особливо молоді та інвалідів.

За словами віце-прем'єра, очікується, що в результаті реалізації програми в 2017 р. чисельність зайнятого населення збільшиться до 21,4 млн осіб, з яких офіційно працевлаштованими будуть не менше 17 млн. "До 2020 р. ми повинні вийти на 20 млн офіційно працевлаштованих (працівників)", - зазначив Тігіпко.

Читайте також: В світі понад мільярд людей не мають роботи

Раніше Тігіпко заявляв, що до 2020 р. в Україні можливо створити близько 6 млн робочих місць. За його словами, для цього в Україні необхідно поліпшити інвестиційний клімат, створити умови для стратегічних галузей, які забезпечують не тільки кількість робочих місць, але і технологічний прорив, а також необхідно реформувати ринок праці, роблячи його більш гнучким і стимулюючим для роботодавців.

Читайте також: В Україні до 2020 р. можливо створити 6 млн робочих місць

Крім того, Тігіпко повідомляв, що, за даними МОП, сьогодні близько 4 млн осіб в Україні працюють нелегально і ще близько 3 млн людей працюють за кордоном. "Ось вже 7 млн ​​людей, які можуть абсолютно легально і швидко перевестися на професійний ринок праці", - відзначав віце-прем'єр.

Нагадаємо, у вересні 2012 р. рівень безробіття в Україні не змінився і склав 1,5%. На 1 жовтня 2012 р. в Державній службі зайнятості було зареєстровано 416,1 тис. безробітних. Кількість економічно активного населення України у віці 15-70 років у I півріччі 2012 р. склало 22 млн 000,9 тис. осіб.