ru ua

МОП: В світі понад мільярд людей не мають роботи

Автор: RBC.UA
Як зазначається в щорічній доповіді про глобальну зайнятість, підготовленій Міжнародною організацією праці (МОП), світ зіткнувся з терміновою необхідністю створити протягом найближчого десятиліття 600 млн нових робочих місць, щоб забезпечити стійке зростання і зберегти соціальну єдність.

Як зазначається в щорічній доповіді про глобальну зайнятість, підготовленій Міжнародною організацією праці (МОП), світ зіткнувся з терміновою необхідністю створити протягом найближчого десятиліття 600 млн нових робочих місць, щоб забезпечити стійке зростання і зберегти соціальну єдність.

"Після трьох років безперервної кризи на глобальних ринках праці і на тлі перспективи подальшого спаду економічної активності в усьому світі утворився "запас" безробітних у розмірі 200 млн осіб", - стверджує МОП в своїй щорічній доповіді під назвою "Глобальні тенденції зайнятості - 2012 р. : запобігти розвитку кризи зайнятості". Крім того, в доповіді вказується, що протягом найближчого десятиліття необхідно буде створити понад 400 млн нових робочих місць, щоб "поглинути" приріст робочої сили приблизно на 40 млн працівників на рік.

У доповіді про глобальні тенденції зайнятості відзначається також, що перед світом стоїть і додаткове завдання створення гідних робочих місць - в основному в країнах, що розвиваються - для 900 млн працівників, які живуть разом зі своїми сім'ями менш ніж на 2 дол на день.

«Незважаючи на урядові зусилля криза з сфері зайнятості не слабшає: кожен третій працівник у світі, тобто приблизно 1,1 мільярд людей, або не має роботи, або живе в злиднях. Необхідно, щоб створення робочих місць в реальному секторі економіки стало нашим пріоритетним завданням», - зазначив генеральний директор МОП Хуан Сомавія.

У доповіді МОП також повідомляється, що часткове поліпшення ситуації, що намітилося в 2009 р., було недовговічним, і зараз у світі стало на 27 млн ​​більше безробітних, ніж на початку кризи. Економіка не створює достатньої кількості робочих місць, і це відбивається на загальному рівні зайнятості населення (тобто на частці населення працездатного віку з сфері зайнятості), що найбільше знизився в 2007 р. (61,2%) і 2010 р. (60, 2%).

В цілому рівень світового безробіття за прогнозами МОП цього року може вирости з 197 млн ​​до 225 млн (з 6% до 6,9%).

Зазначимо, що Європейська Рада вважає зниження безробіття одним з пріоритетних напрямів для уникнення наслідків боргової кризи в регіоні. Про це 16 січня заявив Президент Європейської ради Херман ван Ромпей. За даними агентства Eurostat за станом на листопад 2011 р. в країнах єврозони безробітними були 16 млн 372 тис. осіб. Зазначимо, високе безробіття останнім часом стало звичним явищем у Франції. За даними Міністерства праці країни, кількість безробітних у Франції досягла рекордних показників за останні 12 років.

Ще одна флагманська країна ЄС - Німеччина - навпаки переживає рекордне з моменту об'єднання країни 20 років тому зниження рівня безробіття. Федеральне агентство з працевлаштування країни 3 січня повідомило, що рівень безробіття в грудні 2011 р. з урахуванням сезонних коливань знизився і склав 6,8%.

Зазначимо також, що рівень безробіття в США в грудні 2011 р. в порівнянні з показником попереднього місяця знизився на 0,2 п.п. і склав 8,5%. Це найнижчий показник з лютого 2009 р.

В Україні за даними Держстату в 2011 р. рівень безробіття знизився на 0,2 п.п. - до 1,8%. На 1 січня 2012 р. в Державній службі зайнятості було зареєстровано 482,8 тис. безробітних (413,1 тис. в листопаді), з них 365,3 тис. (298,4 в листопаді) тис. отримують допомогу по безробіттю. Середній розмір допомоги на одного безробітного становив 845 грн (879 грн в листопаді 2011 р.).
2010 р. Україна закінчила з офіційним рівнем безробіття 2% (544,9 тис. осіб).