ru ua

Кількість українських емігрантів в світи зросла до 6 млн осіб

Автор: RBC.UA
У світі понад 6 млн емігрантів - вихідці з України, що становить сьому частину нинішнього населення нашої країни. Такі дані оприлюднила Міжнародна організація з міграції.

У світі понад 6 млн емігрантів - вихідці з України, що становить сьому частину нинішнього населення нашої країни. Такі дані оприлюднила Міжнародна організація з міграції, передає радіо "Свобода". За даними експертів, для української молоді виїзд в іноземні держави - можливість отримати якісну освіту і вигідно працевлаштуватися. Причинами для повернення в Україну стають гідна зарплата, доступність житла, поліпшення соціальних послуг та зацікавленість самої держави в освіченому поколінні, кажуть фахівці.

За словами екс-заступника міністра соціальної політики, а нині експерта з питань соціальної політики Центру Разумкова, рівень заробітної плати є однією з головних причин виїзду української молоді за кордон. "Навіть навчання на держзамовленні не гарантує молодій людині перше робоче місце. А якщо воно все-таки надається, то, як правило, розмір заробітної плати в кілька разів нижче середнього рівня. Середня заробітна плата в Україні - близько 370 дол - найнижча серед країн пострадянського простору, не кажучи про розвинені європейські держави ", - констатує він.

Крім того, за словами Розенка, Україна відлякує молодь низьким рівнем соціальних послуг, недоступністю житла, відсутністю національного культурного простору та професійних перспектив. До того ж про довгострокову стратегію на українському ринку праці сьогодні не йде, відзначає експерт.

За останні 3 роки кількість бажаючих навчатися за кордоном зросла мінімум на 10%. Найчастіше українські студенти обирають для навчання Великобританію, Канаду, Латвію, Литву, Польщу, США і Чехію.

Велика частина українців, які виїжджають за кордон на роботу, роблять це нелегально або напівлегально. Експертам важко назвати точну цифру щорічно покидають Україну, однак вона коливається в межах 1,5-7 млн ​​осіб. У Міжнародній організації з міграції називають цифру в 2,5 млн чоловік.

У той же час, за даними Організації Об'єднаних Націй (ООН), що за останні 10 років потік іммігрантів в Україну збільшився приблизно в 20 разів. За цим показником країна опинилася на четвертому місці у світі - після США, Росії та Німеччини.

Як раніше повідомляв Держстат, за підсумками минулого року в Україну іммігрувало 31,7 тис. чоловік, а офіційно виїхало за кордон 14,6 тис. осіб.

У 2010 р. Україна, за даними Світового банку, посіла п'яте місце в світі по числу емігрантів після Мексики, Індії, Росії та Китаю.