ru ua

У результаті захоплення газового комплексу в Алжирі загинули 37 іноземців (фото)

Автор: RBC.UA
У результаті захоплення терористами алжирського газового комплексу загинули 37 іноземців, ще семеро вважаються зниклими безвісти. Про це заявив сьогодні на прес-конференції прем'єр-міністр Алжиру Абдельмалеком Селлаль.

У результаті захоплення терористами алжирського газового комплексу загинули 37 іноземців, ще семеро числяться зниклими безвісті. Про це заявив сьогодні на прес-конференції прем'єр-міністр Алжиру Абдельмалеком Селлаль (на фото), передає Associated Press.

За словами глави уряду, серед загиблих і зниклих безвісти є громадяни семи країн: Великобританії, США, Японії, Норвегії, Румунії та Малайзії. Інформацію про загибель японських громадян підтвердив прем'єр-міністр Японії, який уточнив, що в під час теракту були вбиті семеро японців.

Також Селлаль повідомив, що в результаті рятувальної операції алжирським військовим вдалося ліквідувати 29 бойовиків, ще троє були захоплені в полон. За словами прем'єр-міністра, зловмисники проникли на територію Алжиру з Малі, серед них був один громадянин Канади. Також в рядах терористів були громадяни Алжиру, Єгипту, Тунісу, Малі, Нігеру і Мавританії. Раніше влада Алжиру говорила про 32 загиблих і відзначали, що ця цифра не є остаточною.

Читайте також: Відповідальність за захоплення заручників в Алжирі взяв на себе польовий командир Мухтар Бельмухтар (фото)

Терористи, захопили виробничий комплекс на території алжирського газового родовища Amenas в пустелі Сахара 16 січня 2013 р. Об'єкт управляється спільним підприємством алжирської державної компанії Sonatrach, британської BP і норвезької Statoil, тому на ньому працювали і проживали іноземні громадяни. У заручниках опинилися сотні працівників, включаючи кілька десятків іноземців. Бойовики висунули вимогу до Франції припинити військову кампанію проти повстанців у Малі.

Відповідальність за напад взяв на себе алжирський польовий командир Мухтар Бельмухтар. Він почав свою "кар'єру" в Афганістані, де воював у лавах моджахедів. У бою втратив ліве око. Повернувшись у 1993 р. в Алжир приєднався до Озброєної ісламської групи, а згодом організував власне ісламістське угрупування "Аль-Кайєда" в країнах ісламського Магріба. Перебуває в розшуку за терористичну діяльність. Після переслідувань з боку алжирського уряду перебрався в Малі.

Читайте також: Кількість загиблих в Алжирі заручників буде рости (фото)

Операція з нейтралізації угруповання терористів завершилася 19 січня. Результатом роботи спецслужб за підтримки армії стало звільнення майже 700 ув'язнених, 107 з яких були іноземними громадянами.