ru ua

У Києві відкрили станцію метро "Іподром" (фото)

Автор: RBC.UA
У Києві прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов відкрили станцію метро "Іподром", передає кореспондент РБК-Україна.

У Києві прем'єр-міністр України Микола Азаров і голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов відкрили станцію метро "Іподром", передає кореспондент РБК-Україна.

Станція розташована уздовж проспекту академіка Глушкова, навпроти примикання вулиці Василя Касіяна та подовжує Куренівсько-Червоноармійську гілку столичного метро на один кілометр. Генеральний підрядник ВАТ "Київметробуд" почав будівництво в лютому 2012 року. Метробудівці працювали в цілодобовому режимі без вихідних днів на всій ділянці. Будівництво відбувалося відкритим способом, в складних умовах зі змінною гідрогеологічної ситуацією через високий рівень грунтових вод. Станція "Іподром" знаходиться на глибині 12 м, тунелі місцями прокладені на глибині до 20 м.

Читайте також: Станція метро "Іподром" у Києві прийняла перший поїзд

На станції "Іподром" - два вестибюлі, проте введений в експлуатацію лише один, поки не збільшиться пасажиропотік. Вестибюлі пов'язані з платформою сходами, і галереєю над першою колією, з якої на платформу можна потрапити за допомогою двох ліфтів.

Для обробки станції використовувався граніт на підлозі, а на стінах - мармур, всі матеріали вітчизняні.

Перший поїзд на станцію метро "Іподром" прийшов 20 жовтня. Напередодні на будівництві в результаті нещасного випадку загинув робітник. Під час установки світильників двоє робітників впали з дерев'яного помосту головою на рейки з висоти півтора метрів. Один з постраждалих помер у машині "швидкої допомоги", інший отримав легкі тілесні ушкодження і від госпіталізації відмовився.

Раніше, 17 жовтня біля станції метро "Іподром" на проспекті Глушкова при проведенні бурових робіт було пошкоджено газопровід.
Вартість будівництва станцій "Іподром" і "Теремки" загалом складе понад 1,7 млрд грн. А в "Київметробуді" відзначили, що орієнтовна вартість введення в експлуатацію обох об'єктів складає 1,5 млрд грн - 660 млн грн на будівництво станції "Іподром" і 840 млн грн - на "Теремки".

Читайте також: У Києві до 2025 р. з'являться 30 нових станцій метрополітену (фото)

Транспортна мережа Київського метрополітену на даний момент складається з 3 ліній, 50 станцій з експлуатаційної довжиною ліній 65,18 км. Питома вага пасажироперевезень Київським метрополітеном у загальному обсязі перевезень усіма видами міського пасажирського транспорту складає більше 50%.

Нагадаємо, в кінця грудня 2011 р. Кабінет міністрів України схвалив концепцію державної програми будівництва та розвитку мережі метрополітенів на 2011-2020 рр.., орієнтовний обсяг фінансування якої може склав 62 млрд 815,64 млн грн. Концепція передбачає розвиток метрополітену в таких, зокрема, містах, як Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк.