Судова влада Іраку видала ордер на арешт віце-президента країни Таріка аль-Хашемі у зв'язку з підозрами щодо його причетності до терористичної діяльності, повідомляє BBC.
Судова влада Іраку видала ордер на арешт віце-президента країни Таріка аль-Хашемі у зв'язку з підозрами щодо його причетності до терористичної діяльності, повідомляє BBC.
Напередодні аль-Хашемі був затриманий в аеропорту Багдада, а три його охоронці арештовані. За даними іракських спецслужб, охоронці віце-президента планували низку терористичних атак, а сам аль-Хашемі забезпечував їм фінансову підтримку.
Представник Міністерства внутрішніх справ Іраку генерал-майор Адель Дахам повідомив, що ордер був виписаний у відповідності зі статтею 4 законодавства країни про тероризм і був підписаний п'ятьма судями. Також Дахам продемонстрував відеозапис, на якому нібито зображені охоронці аль-Хашемі, які розповідають про суми, отримані для здійснення вбивств. Проте, як повідомляє Reuters, на плівці неможливо встановити особистості чоловіків.
Затримання й арешти проходять на тлі продовжує конфлікту в іракському керівництві між сунітської партією "Аль-Іракія", членом якої є віце-президент, і главою уряду, шиїтом Нурі аль-Малікі. "Аль-Іракія" звинуватила прем'єра в захопленні влади в країні.
Минулої неділі, 18 грудня, прем'єр аль-Малікі звернувся до парламенту країни з пропозицією відправити у відставку свого заступника - однопартійця аль-Хашемі - Салеха аль-Мутлака, який незадовго до цього в телеефірі назвав прем'єра "диктатором гірше Саддама Хусейна". Очікується, що питання про відставку аль-Мутлака депутати розглянуть на початку січня.
Зазначимо, незалежні експерти побоюються, що остаточне виведення американських військ з Іраку порушить хиткий мир між шиїтами і сунітами, що розпалить насильство на релігійному ґрунті.
Нагадаємо, 18 грудня Ірак покинули останні американські солдати. Експерти вже назвали операцію з виведення військ найбільш масштабним заходом такого роду з часів В'єтнамської війни.
Нагадаємо, в кінці жовтня ц.р. глава американського зовнішньополітичного відомства Хілларі Клінтон заявила, що США продовжуватимуть надавати підтримку Іраку на його шляху до демократії, а також залишаться гарантом безпеки в регіоні, незважаючи на виведення всіх американських військ з країни до кінця поточного року. "Відкриваючи нову главу в наших відносинах з Іраком, ми звертаємося до іракців: "Ви можете покластися на США на вашому шляху до демократії", - заявила держсекретар.
Угоду про виведення американських військ до кінця 2011 р. було досягнуто між Вашингтоном і Багдадом ще в часи президентства Джорджа Буша молодшого. Однак Барак Обама неодноразово намагався досягти домовленості про можливу присутність бойових підрозділів американської армії і після 2011 р. Незадовго до оголошення про виведення військ Обама провів відеоконференцію з прем'єр-міністром Іраку аль-Малікі з цього питання, але сторони не змогли прийти до угоди.