ua en ru

В Європі можлива нестача газу, - експерти

Автор: RBC.UA
Європі скоро знадобиться більше газу. Про це заявив фахівець з енергетичної безпеки Platts Джон Робертc.

Європі скоро знадобиться більше газу. Про це в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" заявив фахівець з енергетичної безпеки Platts Джон Робертc. "Через уповільнення економічного зростання є великі втрати попиту цього року, і, можливо, це зберігатиметься ще протягом деякого часу, але ключовим моментом є те, що довгострокові прогнози припускають, що Європі буде потрібно більше газу", - сказав Робертс.

Читайте також: Транзит газу до Західної Європи через територію України за вісім місяців скоротився майже на чверть

Він зазначив: "Є декілька форм диверсифікації (газових постачань). Перша - це, ясно, СПГ, зараз його значно більше на ринку.Частково через процеси в США, де американці зі своїм сланцевим газом витягують СПГ з американської акваторії. Потім є газ, що йде з Кавказу. Ви знаєте, з них 6 млрд кубометрів планується поставляти до Туреччини і 10 млрд кубометрів - в Європу. Також в даний час ми бачимо зростання газу з Північної Африки. І можливе зниження виробництва газу в Європі може бути нижчим через одну річ: Норвегія не є членом ЄС, проте входить в Європейську економічну зону".

Читайте також: "Північний потік": "Газпром" побудував другу нитку газопроводу

Раніше голова правління російського концерну "Газпром" Олексій Міллер заявив, що компанія планує збільшити поставки газу в Європу через Білорусь. Однак, він не уточнив розмір зростання. За його словами, перспектива збільшення транзиту пов'язана, насамперед, з аналізом ринків Європи. В I півріччі 2012 р., за даними Міненерго, "Газпром" скоротив видобуток газу на 5,9% - до 252,761 млрд куб. м. Постачання російського газу на експорт за звітний період скоротилися на 17,5% - до 96,279 млрд куб. м. Нещодавно "Газпром" підтвердив запланований обсяг видобутку газу в 2012 р. на рівні 528 млрд куб. м. В 2013 р. компанія планує видобуток газу на рівні 541 млрд куб. м.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Водночас Київ відмовився формувати резерв російського газу у власних сховищах для гарантування поставок палива в ЄС. Минулої зими в "Газпрому" виникли проблеми з постачанням європейських споживачів у зв'язку з тим, що компанія відмовилася зберігати резервні обсяги палива в українських ПСГ. Але в липні сторони змогли домовитися: Газпромбанк, співвласником якого є "Газпром", виділив "Нафтогазу" безпрецедентний кредит в 2 млрд дол. За ці кошти компанія повинна була закупити газ для закачування в підземні сховища, продати його в наступному році європейським споживачам і заробити додаткові кошти.

Україна вже забезпечувала постачання палива в ЄС за рахунок власних резервів газу. У лютому цього року під час рекордного зниження температури в Європі "Газпром" щодня поставляв в ЄС лише 300 млн кубометрів газу, а Україна на прохання російської монополії і європейських споживачів відправляла 500 млн кубометрів газу на добу зі своїх ПСГ. Цей газ був оплачений "Нафтогазом", а "Газпром" не тільки не компенсував компанії витрати, але навіть звинуватив її в несанкціонованому відборі російського газу. Тоді постраждалою стороною від недопоставок палива виявився Євросоюз.

За словами представника "Газпрому" Сергія Купріянова, після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української газотранспортної системи (ГТС) у транзиті російського газу буде зведене до нуля. У свою чергу в Європейській комісії заявили, що з огляду на зростаючі потреби в природному газі, українська ГТС залишатиметься важливим шляхом його поставки в Євросоюз і на весь континент.