ua en ru

У ЄС закликають Китай, Японію та США зміцнити свої економіки

Автор: RBC.UA
США, Японії і Китаю необхідно зміцнити свої економіки і провести реформи. Про це йдеться в листі глави Єврокомісії Жозе-Мануеля Баррозу та президента Європейської Ради Хермана ван Ромпея до голів усіх 27 держав ЄС.

США, Японії і Китаю необхідно зміцнити свої економіки і провести реформи. Про це йдеться в листі глави Єврокомісії Жозе-Мануеля Баррозу та президента Європейської Ради Хермана ван Ромпея до голів усіх 27 держав ЄС, передає Reuters.

Послання приурочене до червневого саміту "Великої двадцятки", який пройде 18-19 червня в Мексиці.

"Європа взяла на себе особливу відповідальність за фінансову стабільність єврозони. Настала черга держав "Великої двадцятки" збільшити інтенсивність заходів з протидії кризі і розширити нашу співпрацю, щоб добитися стабільного відновлення економіки", - сказано в листі. Особливої уваги в посланні приділено США, Японії і Китаю.

Лідери ЄС закликали США і Японію провести адекватне скорочення витрат державного бюджету в середньостроковій перспективі. При цьому Сполучені Штати окремо попередили про небезпеку одночасного підвищення податків і скорочення витрат. Наслідки подібних кроків економіка США може відчути вже до кінця 2012 р.

Китай, зі свого боку, повинен провести структурні реформи і зробити юань вільно конвертованим. Крім того, Пекіну рекомендовано поліпшити якість соціального страхування.

Ван Ромпей і Баррозу підтвердили курс ЄС курсу на підтримку фінансової стабільності і закликали Грецію зберегти євро і виконувати досягнуті раніше угоди з МВФ і ЄС.

Саміт в мексиканському Лос-Кабосі 18-19 червня 2012 р., за словами лідерів ЄС, має бути присвячений, перш за все, обговоренню заходів зі стимуляції економічного зростання і зайнятості. "Великій двадцятці" рекомендовано обговорити заходи з протидії протекціонізму і підтримки вільної торгівлі.

Нагадаємо, в квітні світові фінансові лідери зажадали, щоб Європа негайно здійснила реформи, необхідні для остаточної перемоги над борговою кризою.

Відзначимо, 22 травня ц.р. міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило кредитний рейтинг Японії. Зокрема, дДовгостроковий рейтинг дефолту емітента за зобов'язаннями в іноземній валюті був знижений на два щаблі до "А +" з "АА", в національній валюті на один щабель з "АА-" до "А +". Прогноз по рейтингах "негативний". Таке рішення прийняли у зв'язку зі зростанням боргових ризиків Японії "в результаті високих і зростаючих показників держборгу".

Ще в лютому ц.р. Президент США Барак Обама позначив основні параметри податкової реформи, як одну з опорних точок в його передвиборній кампанії. Обама пропонує знизити корпоративний податок і скасувати пільги. Зокрема, він запропонував зменшити ставку податку на прибуток корпорацій з 35% до 28%.

Що стосується Китаю, то в цьому році країну чекає істотне уповільнення економічного зростання. За підсумками 2011 р. Пекін відзвітував про зростання ВВП на 9,2%. Однак до кінця року уповільнення зростання китайської економіки стало очевидним. Експерти Національного бюро статистики КНР відзначають, що уповільнення темпів зростання ВВП пов'язане з жорсткістю кредитно-грошової політики, що пов'язано із заходами уряду Китаю щодо стримування інфляції в країні.

Багато аналітиків прогнозують уповільнення зростання китайської економіки в 2012 р. до 8%. Однак, сама влада пішла на більш радикальне зниження орієнтиру зростання національної економіки - прем'єр-міністр Вень Цзябао раніше оголосив про цифру 7,5%, щоб дати економіці більше простору для уповільнення, коли уряд буде проводити обіцяні економічні та соціальні реформи в очікуванні майбутньої передачі влади.