Fitch знизило рейтинги Японії через зростання державного боргу

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings у вівторок знизило кредитний рейтинг Японії. Про це повідомляє "Росія 24".

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings у вівторок знизило кредитний рейтинг Японії. Про це повідомляє "Росія 24".

Довгостроковий рейтинг дефолту емітента за зобов'язаннями в іноземній валюті був знижений на два щаблі до "А +" з "АА", в національній валюті на один щабель з "АА-" до "А +". Прогноз по рейтингах "негативний".

Таке рішення прийняли у зв'язку зі зростанням боргових ризиків Японії "в результаті високих і зростаючих показників держборгу".

"Зниження рейтингів і збереження негативного прогнозу відображає зростаючі ризики кредитоспроможності Японії на тлі зростаючого державного боргу. План консолідації бюджету країни не відповідає поточним економічним викликам і має не надто добрий вигляд", - зазначає глава підрозділу суверенних рейтингів агентства Fitch по Азіатсько-Тихоокеанському регіону Ендрю Кохун.

Згідно з оцінками агентства держборг Японії до кінця 2012 р. досягне 239% ВВП - максимального рівня серед всіх оцінюваних агентством країн. Фактично з початку світової фінансової кризи держборг Японії зростання більш швидкими темпами, ніж борги країн ОЕС.

Про можливе зниження рейтингу Японії раніше заявляли й інші агентства. S&P, наприклад, попереджало, що суверенний кредитний рейтинг Японії може бути знижений, якщо уряд країни не проведе податкові реформи і не зупинить зростання її держборгу. На даний момент S&P оцінює довгостроковий кредитний рейтинг Японії на рівні АА-з "негативним" прогнозом.

Moody's також попередив уряд Японії про можливе пониження рейтингу, якщо стрімке зростання держборгу не буде припинений своєчасним проведенням податкових реформ. Аналітики Moody's оцінюють довгостроковий кредитний рейтинг Японії на рівні Aa3 зі "стабільним" прогнозом.

Зазначимо, що Японія має найважчий борговий тягар серед промислово розвинених країн. В умови зростаючого держборгу правляча Демократична партія на чолі з прем'єр-міністром Японії Йосіхіко Нодою намагається провести реформи з підвищення податків для зміцнення державних фінансів. Зокрема, Нода має намір реалізувати план з подвоєння п'ятивідсоткового податку з продажів до 2015 р. Проте опозиція, яка контролює верхню палату парламенту, відмовляється йти на поступки.

Варто зазначити, що Валовий внутрішній продукт (ВВП) Японії в реальному вираженні за I квартал 2012 р., за попередніми даними, виріс на 1,0% відносно IV кварталу 2011 р. Реальний ВВП в перерахунку на рік виріс на 4,1% за звітний квартал.

Востаннє рейтинг Японії був знижений в серпні 2011 р. Тоді Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг країни на один щабель - з Аа2 до Аа3 зі "стабільним" прогнозом.

Серйозний удар по економіці Японії в 2011 р. завдали руйнівний землетрус 11 березня і цунамі. Ряд японських підприємств, у тому числі автомобільні заводи, були змушені тимчасово зупинити свою роботу.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся