У 2013 р. призов на строкову службу буде призупинено, - Лебедєв

В Україні в 2013 р. буде призупинений призов на строкову військову службу. Про це йдеться у привітанні з Новим роком та різдвом міністра оборони України Павла Лебедєва.

В Україні в 2013 р. буде призупинений призов на строкову військову службу. Про це йдеться у привітанні з Новим роком та різдвом міністра оборони України Павла Лебедєва.

"Вже в новому році нас чекають нові, масштабні завдання. Президентом України визначено шляхи подальшого реформування і розвитку Збройних сил. Армія зазнає докорінних змін. Буде переглянута структура і система управління Збройними силами та поліпшена система підготовки фахівців, призупинений призов на строкову військову службу з одночасним переходом на комплектування армії винятково за контрактом, як це зроблено сьогодні в провідних країнах світу", - зазначив Лебедєв. Він також підкреслив, що 2012 р., увійде в історію як черговий крок на шляху до створення армії нового зразка.

Читайте також: Останній призов на строкову службу відбудеться в кінці 2013 р

"Українські військові, крім виконання щоденних завдань з бойової підготовки, активно включилися в боротьбу з наслідками снігової стихії, довівши, що готові не тільки захистити недоторканність і територіальну цілісність держави, але й прийти на допомогу людям у мирний час", - зазначає міністр.

Зазначимо, що згідно з новою військовою доктриною і стратегією національної безпеки, Україна переводить Збройні сили на контрактну основу. Раніше перший заступник начальника генерального штабу ЗСУ віце-адмірал Ігор Кабаненко заявляв, що останній призов заплановано на кінець наступного року.

За його словами, разом зі скороченням Збройних сил відбувається зміна їх структури та переоснащення військових підрозділів, так "лише на відновлення кораблів направлено в п'ять разів більше коштів, ніж у минулому році".

Нагадаємо, що згідно з указом Президента України призов в 2013 р. відбудеться у квітні-травні та жовтні-листопаді.

Читайте також: Реформування ЗСУ проходить по євроатлантичним стандартам

Зазначимо, що осінній призов 2012 р. на строкову військову службу був скорочений на на 2,5 тис. осіб. Під час весняної призовної кампанії було покликане 21,4 тис. громадянина України.

Також варто зазначити, що згідно з планами реформування ЗСУ, строкову військову службу планувалося скасувати до 2017 р. Планувалося, що до 2017 р. частка професійних військових складе 80%. Також чисельність українського війська протягом наступних п'яти років планувалося скоротити на 15-20%.

Нагадаємо, що нова військова доктрина була введена в дію в червні ц.р. Серед іншого, прийняття нової військової доктрини, передбачає і реформування армії, на якому наполягає Президент. За словами Президента України Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС та Росії. 

Читайте також: Президент ввів в дію нову Військову доктрину

Нагадаємо, у державному бюджеті України на 2012 р. Міноборони передбачено 16,3 млрд грн, що становить 1,1% ВВП. Зокрема, на модернізацію військової техніки і закупівлю танків передбачено 1 млрд грн. У 2006-2011 рр.. Україна направила на фінансування армії 7 млрд дол У тому числі в 2011 р. Збройні сили отримали 1,6 млрд дол - 92% або 0,98% ВВП. У порівнянні з 2010 р. грошовий ресурс зріс на 20%.

У бюджеті на 2013 р. Міністерству оборони виділено 15,3 млрд грн. З них на забезпечення діяльності ЗСУ - 11,8 млрд грн.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top