ru ua

Останній призов на строкову службу відбудеться в кінці 2013 р

Автор: RBC.UA
Згідно з новою військовою доктриною і стратегіэю національної безпеки, Україна переводить Збройні сили на контрактну основу. Останній призов заплановано на кінець наступного року, повідомив перший заступник начальника генерального штабу Збройних сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко.

Згідно з новою військовою доктриною і стратегіэю національної безпеки, Україна переводить Збройні сили на контрактну основу. Останній призов заплановано на кінець наступного року, повідомив перший заступник начальника генерального штабу Збройних сил України віце-адмірал Ігор Кабаненко, передає радіо "Свобода".

"Ми маємо такі плани, щоб в кінці наступного року провести останній призов на строкову військову службу. Рівень вимог до військовослужбовців зараз вимагає професійного підходу і професійних навичок", - сказав Кабаненко.

За його словами, разом зі скороченням Збройних сил відбувається зміна їх структури та переоснащення військових підрозділів, так "лише на відновлення кораблів направлено в п'ять разів більше коштів, ніж у минулому році".

Читайте також: Янукович встановив строки проведення військових призовів у 2013 р

Віце-адмірал Ігор Кабаненко також зазначив, що в 2012 році "вдвічі підвищили заробітну плату морякам, льотчикам, авіаційно-технічному персоналу, десантникам, кримським підрозділам".

Щодо житла для військовослужбовців, то перший заступник начальника генерального штабу зазначив, що будуть використовуватися всі можливості - від надання службового житла до іпотеки і грошових компенсацій.

Нагадаємо, що згідно з указом Президента України заклик в 2013 р. відбудеться у квітні-травні та жовтні-листопаді.

Зазначимо, що осінній призов 2012 р. на строкову військову службу був скорочений на на 2,5 тис. осіб. Під час весняної призовної кампанії було покликане 21,4 тис. громадянина України.

Читайте також: Реформування ЗСУ проходить по євроатлантичним стандартам

Також варто відзначити, що згідно з планами реформування ЗСУ, строкову військову службу планувалося скасувати до 2017 р. Планувалося, що до 2007 р. частка професійних військових складе 80%. Також чисельність українського війська протягом наступних п'яти років планувалося скоротити на 15-20%.

Нагадаємо, що нова військова доктрина була введена в дію в червні ц.р. Серед іншого, прийняття нової військової доктрини, передбачає і реформування армії, на якому наполягає Президент. За словами Президента України Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС та Росії. До 2017 р. частка професійних військовослужбовців в армії України становитиме 80%, а їх зміст планується підняти в два рази.

Нагадаємо, у державному бюджеті України на 2012 р. Міноборони передбачено 16,3 млрд грн, що становить 1,1% ВВП. Зокрема, на модернізацію військової техніки і закупівлю танків передбачено 1 млрд грн.

Читайте також: Президент ввів в дію нову Військову доктрину

У 2006-2011 рр.. Україна направила на фінансування армії 7 млрд дол У тому числі в 2011 р. Збройні сили отримали 1,6 млрд дол - 92% або 0,98% ВВП. У порівнянні з 2010 р. грошовий ресурс зріс на 20%.

У бюджеті на 2013 р. Міністерству оборони виділено 15,3 млрд грн. З них на забезпечення діяльності ЗСУ - 11,8 млрд грн.

Останній призов на строкову службу відбудеться в кінці 2013 р