ru ua

Міноборони: Реформування ЗСУ проходить по євроатлантичним стандартам

Автор: RBC.UA
Реформування Збройних сил України відбувається і проходитиме надалі за євроатлантичними стандартами, заявив сьогодні на конференції "15-річчя хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО" заступник міністра оборони Володимир Можаровський.

Реформування Збройних сил України відбувається і проходитиме надалі за євроатлантичними стандартами, заявив сьогодні на конференції "15-річчя хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО" заступник міністра оборони Володимир Можаровський, передає радіо "Свобода". "Міністерство оборони буде докладати максимум зусиль для розвитку конструктивного партнерства між Україною і НАТО в оборонній сфері. Ми будемо продовжувати здійснювати заходи реформування і розвитку Збройних сил країни, беручи за основі євроатлантичні стандарти. Вони направлені на досягнення сумісності зі збройними силами НАТО", - сказав заступник міністра.

За словами Можаровського, подібний підхід до реформ Збройних сил передбачений у затвердженій Президентом Віктором Януковичем стратегії національної безпеки та військової доктрини держави.

Сьогодні виповнюється 15 років від підписання хартії про особливе партнерство між Україною і НАТО; згідно з положеннями документу, альянс надає українській стороні підтримку у реформ оборонної та безпекової сфери, у модернізації українського війська та в процесі знищення надлишкової та застарілої зброї. Окрема програма між Україною і НАТО стосується соціальної адаптації українських військовослужбовців, які потрапили під скорочення при реформуванні війська.

Нагадаємо, сьогодні в Одесі стартували україно-американські навчання Sea Breeze-2012.

Раніше голова Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв заявив, що Україна найближчим часом представить нову державну комплексну програму реформування Збройних сил. "У даний час завершується процес оновлення воєнної організації держави та сектору безпеки України, який відбувається у рамках ініційованих Президентом реформ... Завершується підготовка стратегічних і концептуальних документів у сфері забезпечення воєнної безпеки та реформування Збройних сил України, які передбачають поступове формування професійної та сучасно оснащеної армії", - сказав Клюєв. За його словами, наступним етапом буде розроблено державну комплексну програму реформування розвитку Збройних Сил України.

Як повідомлялось, Україна майже перестала закуповувати нові зразки озброєння через відсутність коштів, і практично почала втрачати свій потенціал у сфері оборонно-промислового комплексу (ОПК).

Нагадаємо, 6 червня Янукович ввів у дію нову Стратегію нацбезпеки. Серед іншого, прийняття нової військової доктрини, передбачає і реформування армії, на якому наполягає Президент. За словами Президента Україна Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС та Росії. До 2017 р. частка професійних військовослужбовців в армії Україна складе 80%, а їх зміст планується підняти в два рази.

А за словами начальника Генерального штабу України Володимира Замани, реформування армії буде здійснено до 2017 р.
Зазначимо, що заступник виконавчого секретаря Андрій Єрмолаєв в квітні заявляв, що Янукович підпише Стратегію національної безпеки і військову доктрину найближчим часом.

Сам Янукович заявляв, що доктрина і концепція реформування ЗСУ будуть базою для зміни стратегічного курсу України на євроінтеграцію.