Помер засновник корпорації Apple Стів Джобс
Засновник і колишній глава компанії Apple Стів Джобс помер на 57 році життя від раку підшлункової залози. Таке повідомлення з'явилося на офіційному сайті компанії, передає Associated Рress.
Нагадаємо, сім років тому у Джобса був діагностований рак підшлункової залози: згідно зі статистикою 96% хворих з таким діагнозом помирають протягом п'яти років. Проте, у глави Apple виявилася дуже рідкісна форма захворювання, яку можна вилікувати за допомогою операції. У 2009 р. він переніс пересадку печінки - операція була зроблена у Швейцарії.
З середини січня 56-річний Джобс знаходився в безстроковій відпустці за станом здоров'я.
"Сьогодні весь світ втратив генія і чудову, неординарну людиню, а ті, кому пощастило особисто знати і працювати зі Стівом, втратили товариша і наставника. Стів Джобс залишив після себе компанію, яку було під силу створити тільки людині його масштабу. Його дух завжди буде керувати нашими діями", - говориться в повідомленні на сайті Apple.
Свої співчуття вже висловили вже багато відомих людей. Президент США Барак Обама вшанував пам'ять померлого засновника компанії Apple Стіва Джобса, назвавши його великим мрійником і новатором.
"Стів стоїть у ряді найбільших американських новаторів - досить сміливий, щоб мислити не так, як усі, досить рішучий, щоб вірити в свої здібності змінити світ, і досить обдарований, щоб це зробити", - йдеться в заяві Обами.
За словами американського лідера, можливо, немає більшого визнання успіху Джобса, ніж той факт, що всі в світі дізналися про його смерть за допомогою пристрою, винайденого ним же.
Глава і засновник Microsoft Білл Гейтс, який висловив співчуття родині та друзям Стіва Джобса в особистому блозі.
"Я по-справжньому засмучений звісткою про смерть Стіва. Ми з моєю дружиною Меліндою висловлюємо щирі співчуття сім'ї, друзям і всіх, кому небайдужа ця втрата", - пише глава Microsoft у своєму блозі.
"Ми зі Стівом познайомилися майже 30 років тому, і протягом більше половини наших життів були друзями, колегами і суперниками", - згадує Гейтс.
"Рідко з'являється на світ такий чоловік, якому вдається залишити в історії людства настільки значний слід. Стів Джобс, який зумів надати ні з чим не порівнянний вплив на багато поколінь вперед, відноситься до цієї рідкісної категорії людей. Працювати з ним було великою честю для всіх нас. Я буду неймовірно сумувати за Стівом", - пише Гейтс.
Нагадаємо, 25 серпня ц.р. Джобс залишив посаду голови корпорації через прогресуючу хворобу, заявивши, що більше не може виконувати обов'язки керівника.
У листі, адресованому співробітникам компанії, Джобс нагадав про свою стару обіцянку: "Я завжди говорив, що якщо настане той день, коли я не зможу більше відповідати своїм обов'язкам як глава компанії, я першим дам вам про це знати. На жаль, цей день настав".
Після повідомлення про рішення Стіва Джобса акції компанії впали на 7%.
Apple була заснована в 1976 р. Джобсом і його другом Стівом Возняком. Втративши владу в боротьбі з радою директорів у 1985 р., Джобс пішов з Apple і заснував комп'ютерну компанію NeXT, яка спеціалізувалася на ринках бізнесу та вищої освіти. Однак у 1997 р. він повернувся в Apple, ставши тимчасовим виконавчим директором, і об'єднав її з компанією NeXT.
Стів Джобс входив до числа найбагатших людей Америки, а його корпорація була однією з найдорожчих компаній світу.
Біографічна довідка:
Стівен Пол Джобс народився 24 лютого 1955 року в містечку Маунтін-В'ю штат Каліфорнія, США.
У 1972 році Стів Джобс закінчив школу і вступив до коледжу Рід у Портленді, штат Орегон, але після першого ж семестру він пішов з коледжу.
Восени 1974 року він повернувся до Каліфорнії, де зустрівся зі старим знайомим Стівеном Возняком і влаштувався працювати техніком у фірму Atari, що виробляла комп'ютерні ігри.
1 квітня 1976 Стівен Джобс і Стівен Возняк заснували компанію Apple Computer Co, яка займалася виробництвом комп'ютерів власної конструкції. Офіційно компанія була зареєстрована на початку 1977 року. Автором більшості розробок був Стівен Возняк, тоді як Джобс виступав маркетологом.
Першим персональним комп'ютером, який представили Стів Джобс і Стів Возняк, був Apple I, згодом був створений новий комп'ютер Apple II, розрахований на більш широке коло користувачів. Успіх комп'ютера Apple I і особливо Apple II зробив Apple ключовим гравцем ринку персональних комп'ютерів. Компанія Apple стала розростатися і в 1980 році стала акціонерним товариством і провела успішне первинне розміщення акцій, в результаті чого Стів Джобс став мільйонером у 25 років.
У 1985 році через безперервні конфліктів у керівництві з Apple пішов Возняк, а потім і Стів Джобс. У тому ж 1985 році Джобс заснував компанію NeXT, що спеціалізується в області створення апаратного забезпечення й робочих станцій.
У 1986 році Стів Джобс став одним із засновників анімаційної студії Pixar. Під керівництвом Джобса Pixar випустила такі фільми, як "Історія іграшок" і "Корпорація монстрів". У 2006 році Джобс продав Pixar студії Walt Disney, а сам залишився в раді директорів Pixar і одночасно став найбільшим фізичною особою - акціонером Disney, отримавши в своє розпорядження 7% акцій студії.
Повернення Стіва Джобса в компанію Apple відбулося в 1996 році, коли заснована Джобсом компанія вирішила придбати NeXT. Джобс увійшов до ради директорів компанії і став тимчасовим керуючим Apple, що переживала в той момент серйозну кризу.
У 2000 році Стів Джобс стає повноцінним виконавчим директором. У 2001 році Джобс представив перший плеєр iPod. Через кілька років продаж iPod стала основним джерелом доходу компанії. Під керівництвом Джобса Apple суттєво зміцнила свої позиції на ринку персональних комп'ютерів.
У середині 2004 року у Джобса почалися проблеми зі здоров'ям, але він продовжував працювати.
У 2006 році компанія представила мережевий мультимедійний плеєр Apple TV, в 2007 році почалися продажі мобільного телефону iPhone, в 2008 році Стів продемонстрував найтонший ноутбук у світі, що носить назву MacBook Air.
З січня 2011 року він перебував в безстроковій відпустці за станом здоров'я, проте незмінно представляв публіці нові продукти своєї компанії. В кінці серпня 2011 Стів Джобс пішов з поста генерального директора корпорації.