Рішення Джобса піти з поста гендиректора обвалив акції Apple на 7%

Після повідомлення про рішення піти з поста гендиректора компанії Apple Стіва Джобса акції компанії впали на 7% - до 357,4 дол. за акцію.

Після повідомлення про рішення піти з поста гендиректора компанії Apple Стіва Джобса акції компанії впали на 7% - до 357,4 дол. за акцію, передає BBC.

Звістка торкнулася і індекс Nasdaq 100, чиї ф'ючерсні контракти NDc1 опустилися до позначки в 2 117,50 пунктів. Ф'ючерси Standard&Poor's упали на 3,8 пунктів. Ринкова капіталізація Apple становить близько 349 млрд дол.

Нагадаємо, раніше сьогодні Джобс озвучив рішення піти з поста генерального директора компанії Apple. Замість нього на цю посаду призначений Тім Кук. Тепер Джобс виконуватиме обов'язки голови ради директорів.

У листі, адресованому співробітникам компанії, Джобс нагадав про свою стару обіцянку: "Я завжди говорив, що якщо настане той день, коли я не зможу більше відповідати своїм обов'язкам як глава компанії, я першим дам вам про це знати. На жаль, цей день настав".

З середини січня 56-річний Джобс знаходився в безстроковій відпустці за станом здоров'я.

Нагадаємо, сім років тому у Джобса був діагностований рак підшлункової залози: згідно зі статистикою 96% хворих з таким діагнозом помирають протягом п'яти років. Проте, у глави Apple виявилася дуже рідкісна форма захворювання, яку можна вилікувати за допомогою операції. У 2009 р. він переніс пересадку печінки - операція була зроблена у Швейцарії.

Apple була заснована в 1976 р. Джобсом і його другом Стівом Возняком. Втративши владу в боротьбі з радою директорів у 1985 р., Джобс пішов з Apple і заснував комп'ютерну компанію NeXT, яка спеціалізувалася на ринках бізнесу та вищої освіти. Однак у 1997 р. він повернувся в Apple, ставши тимчасовим виконавчим директором, і об'єднав її з компанією NeXT.

Apple, що спеціалізується на випуску комп'ютерів, особливо в останню десятирічку, істотно розширила зони свого впливу завдяки випуску плеєрів iPod, смартфонів iPhone і планшетів iPad, які з моменту своїх запусків не перестають бити рекорди з продажу.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Теги: Apple, iPhone
On Top