Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings надало єврооблігаціям України на суму 2 млрд дол. з погашенням 24 липня 2017 р. рейтинг B.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings надало єврооблігаціям України на суму 2 млрд дол. з погашенням 24 липня 2017 р. рейтинг B. Про це повідомляє прес-служба агентства.
"Рейтинг облігацій зараз на одному рівні з довгостроковим рейтингом дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній валюті, який має "стабільний "прогноз", - відзначило Fitch.
Як повідомлялося, днями Мінфін розмістив євробонди. Прибутковість паперів становить 9,25%, термін погашення - 24 липня 2017 р. Лід-менеджерами позики виступили JP Morgan, Morgan Stanley, Troika Dialog і VTB Capital. У Мінфіні заявили, що цей випуск єврооблігацій став найбільшим в історії України. За даними відомства, більше 75% позики були розміщені серед першокласних інвесторів з США, Великобританії і континентальної Європи.
Швидкість розміщення бондів експерти пояснюють тим, що підготовку до розміщення Мінфін почав ще в січні. Минулого тижня агентство Fitch підтвердило довгостроковий рейтинг дефолту України в іноземній і національній валютах на рівні B зі "стабільним" прогнозом.
Незважаючи на успішне розміщення, прибутковість на рівні 9,25% несе велике навантаження на держбюджет України. Експерти відзначають, що деякі країни можуть собі дозволити позичати з такою прибутковістю, і хоча для України цей крок був виправданим, питання жорсткої економії бюджетних коштів стає ще актуальніщим, ніж раніше. Ба більше, випуск єврооблігацій розблокує випуск паперів для українських банків і муніципалітетів, які тепер зможуть розраховувати на прибутковість, близьку до 10%.
Востаннє Україна розміщувала єврооблігації в лютому 2011 р. Тоді Мінфін залучив 1,5 млрд дол. терміном на 10 років під 7,95%. Зараз на вторинному ринку суверенні євробонди України торгуються під 10%.
Нагадаємо, що 17 липня ц.р. джерело РБК-Україна повідомило про те, що Україна почала випуск п'ятирічних євробондів на 1 млрд дол. для рефінансування кредиту російського банку ВТБ. А голова правління ВТБ Андрій Костін повідомляв, що банк конвертує другу частину боргу України завбільшки 1 млрд дол. в єврооблігації в липні.
Мінфін України залучив кредит російського ВТБ (згодом права вимоги по ньому передані ІК VTB Capital) на суму 2 млрд дол. 3 червня 2010 р. під 6,7% річних. За умовами договору позика видавалася терміном до грудня того ж року, але передбачалась можливість трикратної пролонгації на півроку, яку Мінфін України вже використав. У проспектах українських єврооблігацій, випущених у лютому та червні минулого року, зазначалося, що кредит VTB Capital буде виплачений в грудні 2011 р., проте погашений він так і не був. Також повідомлялося, що Україна домовилася з кредитором про те, що в день погашення заплатить грошима половину суми зобов'язань, а на другу частину випустить 2-річні бонди з купоном в 7,95%. Друга частина позики завбільшки 1 млрд дол. має бути погашена 4 червня 2014 р. Мінфін не назвав дати випуску євробондів, які будуть передані ВТБ для покриття відстрочених до червня 2014 р. зобов'язань.
За даними Мінфіну, держборг України за станом на 31 травня 2012 р. становить 375,3 млрд грн (46,9 млрд дол.) Як відомо, в II кварталі 2012 р. через несприятливу зовнішню ситуацію залучення коштів за кордоном перенесли.
Кабінет міністрів України затвердив середньострокову стратегію управління державним боргом на 2012-2014 роки постановою від 10 травня 2012 р. Згідно з постановою, фінансування держбюджету за рахунок боргових джерел в 2012 р. планується в обсязі 98,5 млрд грн, з яких 61 млрд грн, або 61,9% складають внутрішні запозичення, а 37,5 млрд грн, або 38,1% - зовнішні запозичення.