Україна сподівається на продовження співпраці з МВФ, але продовжує пошук ресурсів у інших структур, - Азаров

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається на досягнення домовленості з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про надання Україні кредиту без підвищення тарифів на послуги ЖКГ.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається на досягнення домовленості з Міжнародним валютним фондом (МВФ) про надання Україні кредиту без підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Про це об сказав в інтерв'ю чотирьом українським телеканалам.

"Україна вже два роки обходиться без кредитів МВФ і, зрозуміло, обійдеться і наступного року без них. В той же час я хочу підкреслити, що ми налаштовані на співпрацю з Міжнародним валютним фондом і на пошук прийнятних компромісів ... Я не втрачаю надії, що нам вдасться домовитися", - сказав Азаров.

Також за його словами, Україна шукає кредитні ресурси і в інших структур. "Ресурси є не тільки в МВФ, їх достатньо в світі, і ми зараз активно працюємо над їх залученням в економіку України на вигідних для нас умовах", - додав Азаров.

Читайте також: Україна повинна виплатити МВФ в 2013 р. 6 млрд дол, - Азаров

Місія МВФ мала прибути в Україну 7 грудня, проте на прохання України візит був перенесений на 2013 р. - до затвердження нового Кабінету міністрів. Пізніше МВФ підтвердив, що візит відбудеться в другій половині січня 2013 р. 

Чинна програма співпраці України і МВФ вже завершилася, проте, за словами екс-міністра економічного розвитку і торгівлі Петра Порошенка, існує можливість її продовження на дев'ять місяців.

У свою чергу МВФ заявив, що не веде переговорів з Україною з приводу відновлення співпраці. За словами директора департаменту з міжнародних відносин МВФ Джеррі Райса, в валютному фонді поки не визначилися з умовами продовження співпраці з Україною.

В кінці жовтня в Україні вже працювала технічна місія МВФ, однак, згідно з офіційними заявами, умов продовження співпраці з Україною за програмою stand by вона не обговорювала. Робота велася над програмою реформування фінансового сектора.

Нагадаємо, що якщо Україні не вдасться "розморозити" співпраця з МВФ, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings може знизити кредитний рейтинг України. На даний момент Україна присвоєно довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валюті на рівні "B" зі "стабільним" прогнозом.

Читайте також: МВФ дасть Україні грошей у разі критичної ситуації в економіці

Нагадаємо, раніше міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's знизило довгострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті з В + до В. Прогноз залишається "негативним".

Раніше нині екс-перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський, заявляв, що питання щодо залучення нових кредитів від МВФ поки не варто.

У свою чергу, міністра фінансів Юрій Колобов заявив, що МВФ пом'якшив свою позицію щодо підвищення тарифів на газ в Україні.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 1 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р. 

Читайте також: Україні необхідне підвищення тарифів на газ, - експерти МВФ

У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредиту в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.

За даними прем'єр-міністра Миколи Азарова, Україна в 2013 р. повинна виплатити МВФ 6 млрд дол боргу. Відзначимо, обсяг виплат України МВФ на 2012 р. складає 3,72 млрд дол. В цілому, Україні необхідно виплатити 9 млрд дол за зовнішніми зобов'язаннями у 2013 р.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top