ua en ru

Місія Міжнародного валютного фонду приступила до роботи в Україні

Автор: RBC.UA
Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) приступила до роботи в Україні. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі Представництва МВФ в Україні.

Місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) приступила до роботи в Україні. Про це РБК-Україна повідомили в прес-службі Представництва МВФ в Україні.

"Сьогодні вранці місія почала працювати", - повідомили в МВФ.

Раніше постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр повідомляв, що місія буде працювати в Україні на чолі з Крістофером Джарвісом (на фото).

Згідно із завою першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, Україна має намір обговорювати з МВФ нову кредитну програму обсягом 15,4 млрд дол.

Експерти зазначають, що рахунок на 7 млрд дол, виставлений "Нафтогазу" російським "Газпромом" може похитнути позиції України на переговорах з МВФ. Зокрема The Financial Times у статті "Рахунок, пред'явлений "Газпромом", згубний для фінансової системи України" зазначає: "Остання претензія" Газпрому "раніше не враховувалася у фінансових потребах України на цей рік і може обернутися наростаючим пресингом з боку МВФ, який давно вимагає від Києва в якості умови надання кредиту скасувати газові субсидії населенню".

"Очевидно, Київ розгнівав Москву, уклавши з Shell угоду по сланцевому газу, - прокоментував керівник відділу Standard Bank з дослідження ринків, Тімоті Еш. - Тепер росіяни, як очікується, займуть жорстку позицію по Україні. Вони можуть серйозно розсердитися. Є небезпека повномасштабної торговельної війни між Росією і Україною з цього питання".

Прем'єр-міністр Микола Азаров у свою чергу сподівається, що Україна домовиться з МВФ про кредит без підвищення тарифів на послуги ЖКГ. Однак, за його словами, Україна продовжує шукати кредитні ресурси і в інших структур.

Читайте також: Україна буде домовлятися з МВФ про кредитну програму обсягом 15,4 млрд дол, - Арбузов

Якщо Україні не вдасться "розморозити" співпрацю з МВФ, міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings може знизити кредитний рейтинг України. На даний момент Україні присвоєно довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валюті на рівні "B" зі "стабільним" прогнозом.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 1 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми кредитування становить 2,5 року. Відразу після схвалення програми співпраці Україна отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол. Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ ухвалила 22 грудня 2010 р.

Читайте також: Україна сподівається на продовження співпраці з МВФ, але продовжує пошук ресурсів у інших структур, - Азаров

У 2011 р. транші МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредиту в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) і підвищення тарифів на газ.

За даними прем'єр-міністра Миколи Азарова, Україна в 2013 р. повинна виплатити МВФ 6 млрд дол боргу. В цілому, Україні необхідно виплатити 9 млрд дол за зовнішніми зобов'язаннями у 2013 р.