Україна повністю виконує зобов'язання з транзиту і оплати газу з Росії, - "Газпром"

Україна повністю виконує зобов'язання з транзиту і оплати російського газу. Про це журналістам повідомив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв. "Україна повністю платить. України повністю здійснює транзит. У нас немає проблем з українськими колегами", - зазначив він.

Україна повністю виконує зобов'язання з транзиту і оплати російського газу. Про це журналістам повідомив заступник голови правління ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв.

Читайте також: Переговори з двостороннього консорціуму по ГТС України з Росією можуть завершитися в І кварталі 2013 р., - джерело

"Україна повністю платить. України повністю здійснює транзит. У нас немає проблем з українськими колегами", - зазначив він.

Нагадаємо, відповідно до контракту між "Газпромом" і "Нафтогазом" на постачання газу в Україну, обсяг закуповуваного Україною російського газу у 2012 р. повинен скласти близько 52 млрд куб. м. При цьому зміна річних обсягів не може перевищувати 20%.

У 2011 р. Україна закупила 44,8 млрд куб. м російського природного газу.

Читайте також: Україна в жовтні збільшила імпорт природного газу на 10,5%, - Держстат

Як повідомлялося раніше, Україна за 11 місяців 2012 р. зменшила транзит газу до країн Західної Європи на 21,25% - до 72 млрд 639,23 млн куб. м. Загалом Україна за 11 місяців 2012 р. зменшила транзит газу на 20,72% - до 75 млрд 304,02 куб. м. Транспортування газу для споживачів України зменшилася на 8,92% - до 41 млрд 549,68 мл куб. м.

Нагадаємо, в підписаній "Нафтогазом" і "Газпромом" в січні 2009 р. 11-річній угоді про транзит природного газу відсутні пункти про мінімальний гарантований обсяг транзиту та штрафні санкції за його недотримання.

Зазначимо, що у проекті держбюджету на 2013 р. надходження рентної плати за транзит газу по території України при ставці в розмірі 1,67 грн за 1 тис. куб. м газу за кожні 100 км складуть 2 млрд 168,9 млн грн. 

Читайте також: Україна зменшила транзит газу до Західної Європи на 21,25% - до 72,64 млрд куб. м

Як повідомлялося, 7 грудня ц.р. НАК "Нафтогаз" перерахувала ВАТ "Газпром" понад 850 млн дол. за імпортований у листопаді 2012 р. природний газ. "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" щомісячно своєчасно і в повному обсязі виконує свої зобов'язання перед ВАТ "Газпром" щодо оплати імпортованого природного газу", - наголосили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, раніше у грудні прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна щомісяця витрачає 1 млрд дол. золотовалютних резервів на оплату російського газу.

У міністерстві енергетики та вугільної промисловості України зазначали, що ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 р. очікується на рівні близько 432 дол./тис. куб. м. При цьому в держбюджеті на 2013 рік ціна газу закладена на рівні 421 дол. за 1 тис куб м.

Читайте також: Росія може погодитися тільки на двосторонній консорціум по ГТС з Україною, - Зурабов

Як повідомлялося напередодні, голова правління ВАТ "Газпром" Олексій Міллер (на фото) і міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко обговорили питання забезпечення безперебійного транзиту російського газу по території України споживачам Європи цієї зими з урахуванням резервів газу в ПСГ (підземні сховища газу) України. Сторони також розглянули перспективи довгострокового партнерства в газовій сфері.

Нагадаємо, що на 18 грудня ц.р. був запланований візит Президента України Віктора Януковича до Москви. Очікувалося, що в ході переговорів з російським колегою Володимиром Путіним буде підписано низку угод. Зокрема йшлося про можливе підписання Україною угод з Митним союзом (МС) за деякими пунктами. В обмін на це РФ повинна була піти на поступки в питанні газових контрактів і ціни на газ. Проте зустріч не відбулася, вона була перенесена на невизначений термін.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top