ru ua

Україна може розмістити доларові євробонди із прибутковістю до 7,625%, - джерело

Автор: RBC.UA
Україна має намір розмістити доларові євробонди із прибутковістю до 7,625%. Про це агентству Bloomberg повідомило джерело, знайоме з ходом переговорів.

Україна має намір розмістити доларові євробонди із прибутковістю до 7,625%. Про це агентству Bloomberg повідомило джерело, знайоме з ходом переговорів.

"Україна прагне продати 10-річні доларові облігації із прибутковістю від 7,5% до 7,625%", - повідомило джерело.

Читайте також: Мінфін залучив до держбюджету 1,66 млрд грн у результаті розміщення держоблігацій

Агентство наголосило, що нестабільні ставки за позиками стимулюють уряд спробувати розмістити євробонди цього тижня.

За даними Reuters, букраннерами розміщення виступають Citigroup, JP Morgan, Sberbank CIB і VTB Capital.

Як повідомлялося раніше в березні, Міністерство фінансів України вдруге вийде на ринок зовнішніх запозичень не пізніше другого кварталу 2013 р. Такий прогноз містився в аналітичному звіті щодо ринку облігацій, підготовленому групою "Інвестиційний Капітал Україна" (ICU).

"У другому кварталі з бюджету доведеться виплатити 29,36 млрд грн, з яких майже 20 млрд грн припадають на виплати в іноземній валюті. Тож потреба в іноземній валюті висока, і сама ситуація спонукатиме Мінфін випустити єврооблігації", - зазначив аналітик облігацій групи ICU Тарас Котович.

Читайте також: В Україні незначно послабилася напруга щодо обмінного курсу, - МВФ

За розрахунками ICU, обсяг випуску євробондів у другому кварталі може скласти не менше 1-1,5 млрд дол., а в цілому за рік - 5-6 млрд дол., а не 4 млрд дол., як передбачено в бюджеті. "Ринкова ситуація для запозичень зараз сприятлива, і якщо брати за основу поточні умови, то можливий випуск облігацій під 7-7,5% терміном обігу 5-10 років", - вважає Котович.

У звіті ICU також зазначалося, що, крім випусків єврооблігацій, Мінфін продовжить виходити на внутрішній ринок запозичень. При цьому ОВДП будуть випускатися переважно в іноземній валюті.

Нагадаємо, 4 лютого Міністерство фінансів України провело додаткове розміщення єврооблігацій, випущених у листопаді 2012 р. терміном на десять років. Загалом було продано євробондів на 1 млрд дол. Про це повідомляло агентство Reuters з посиланням на топ-менеджера російського VTB Capital.

Згідно з повідомленням, прибутковість склала 7,625% проти очікуваної раніше 7,75% річних. Організаторами розміщення виступили JP Morgan і VTB Capital.

Читайте також: Посольства і великі кредитори України виступають проти створення фінансової поліції

Найбільший випуск євробондів в історії України був здійснений наприкінці липня 2012 р. Тоді Мінфін продав єврооблігації на 2 млрд дол. під 9,25%.

У 2013 р. Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. зовнішніх боргів. Завтра Україну покидає місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка повинна вирішити, чи отримає офіційний Київ фінансування за програмою stand-by.

Експерти зазначають, що без зовнішніх запозичень Україні буде важко обслуговувати свої боргові зобов'язання. Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) очікує, що потреба України в зовнішніх джерелах фінансування залишиться високою в середньостроковій перспективі. Експерти впевнені, що уряд України буде мати потребу в коштах для покриття річного дефіциту бюджету та обслуговування державного боргу в місцевій валюті.

Читайте також: Десятирічним євробондам України Fitch присвоїло рейтинг B

Згідно з розрахунками агентства, загальна сума потреби українських властей у кредитному ресурсі складе 19 млрд дол. Зокрема, Кабміну доведеться провести виплати перед МВФ на суму 6,4 млрд дол., необхідно залучити 1 млрд дол. для погашення єврооблігацій у червні, а також 6,5 млрд дол. - для виплат за внутрішніми кредитами. Витрати на обслуговування і погашення зовнішнього боргу перед валютним фондом у 2014-2017 рр. складуть в середньому 4,7 млрд дол.

Згідно з доповіддю S&P, українській владі необхідно терміново залучати кредитний капітал. В іншому випадку вже в найближчі місяці це буде зробити набагато складніше.