Мінфін дорозмістив євробонди-2022 на 1 млрд дол
Міністерство фінансів вчора, 4 лютого, провело додаткове розміщення єврооблігацій, випущених в листопаді 2012 р. строком на десять років. Всього було продано євробондів на 1 млрд дол. Про це пише Reuters з посиланням на топ-менеджера російського VTB Capital.
Згідно з повідомленням, прибутковість склала 7,625% проти очікуваних раніше 7,75% річних.
Організаторами розміщення виступили JP Morgan і VTB Capital.
Нагадаємо, в кінці 2012 р. Мінфін залучив 1,25 млрд дол. під 7,8% річних. Тоді агентство Fitch Ratings присвоїло випуску рейтинг В.
Найбільший випуск євробондів в історії України був здійснений наприкінці липня 2012 р. Тоді Мінфін продав єврооблігації на 2 млрд дол. під 9,25%.
Читайте також: Десятирічним євробондами України Fitch присвоїло рейтинг B
Зазначимо, сукупний держборг України в 2012 р. виріс до 64,6 млрд дол. При цьому зовнішній борг виріс на 3,2% - до 308,89 млрд грн (38,65 млрд дол.).
В 2013 р. Україні необхідно виплатити 9 млрд дол. зовнішніх боргів. В даний момент в країні працює місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка повинна вирішити, чи отримає Україна фінансування за програмою stand-by.
Експерти відзначають, що без зовнішніх запозичень Україні буде важко обслуговувати свої боргові зобов'язання. Міжнародне рейтингове агентство Standard & Рoor's Ratings Services (S&P) очікує, що потреба України в зовнішніх джерелах фінансування залишиться високою в середньостроковій перспективі. Експерти впевнені, що уряд України буде мати потребу в коштах для покриття річного дефіциту бюджету та обслуговування державного боргу в місцевій валюті.
Читайте також: Сукупний держборг України в 2012 р. виріс до 64,6 млрд дол
Згідно з розрахунками агентства, загальна сума потреби української влади у кредитному ресурсі складе 19 млрд дол. Зокрема, Кабміну доведеться провести виплати перед МВФ на суму 6,4 млрд дол., необхідно залучити 1 млрд дол. для погашення єврооблігацій в червні, а також 6,5 млрд дол. - для виплат за внутрішнім кредитами. Витрати на обслуговування і погашення зовнішнього боргу перед валютним фондом в 2014-2017 роках складуть у середньому 4,7 млрд дол.
Згідно з доповіддю S&P, українській владі необхідно терміново залучати кредитний капітал. Інакше вже в найближчі місяці буде робити це набагато складніше.
Читайте також: Уряд може зайняти на міжнародних ринках більше, ніж заплановано в держбюджеті-2013
Українські експерти не виключають, що Україна може збільшити обсяг запозичень на зовнішніх ринках цього року. Згідно з держбюджетом, цього року заплановано позичити на зовнішніх ринках близько 4 млрд дол.