Україна і Росія вже домовилися про створення двостороннього спільного підприємства (СП), якому буде здана в оренду газотранспортна система, а Україна натомість отримає знижку ціни на газ до 260 дол. за тис. куб. м.
Україна і Росія вже домовилися про створення двостороннього спільного підприємства (СП), якому буде здана в оренду газотранспортна система, а Україна натомість отримає знижку ціни на газ до 260 дол. за тис. куб. м, повідомляє "5 канал".
З боку Росії в СП буде брати участь "Газпром". Участь третьої сторони (Європейського союзу) в новому СП не передбачається.
У відповідь на згоду створити двосторонню СП, якому передається в оренду ГТС, Україна отримує суттєву знижку ціни на газ.
"Розмір нової ціни газу при вирішенні питання про оренду на сьогодні залишається колишнім - 260 дол", - йдеться в повідомленні.
Найближчим часом переговорний процес по темі створення СП активізується
Нагадаємо, що на початку цього тижня Президент України Віктор Янукович їздив до Москви на зустріч з Президентом РФ Володимиром Путіним. За підсумками зустрічі повідомлялося, що газові переговори будуть відновлені в квітні.
Читайте також: Україна в лютому імпортувала газ за середньою ціною 419,70 дол за тис. куб. м
Також варто відзначити, що раніше Україна розглядала можливість створення тристороннього консорціуму з управління ГТС. Європейський союз також заявляв про готовність брати участь у такому підприємстві. Однак Росія наполягала на тому, щоб консорціум був двостороннім, без участі ЄС.
Також нагадаємо, що під час "Діалогу з країною" 22 лютого Президент України Віктор Янукович заявив, що вже в першому півріччі 2013 р. ГТС можуть здати в оренду.
Також варто відзначити, на саміті в Брюсселі Україна і Європейський союз підписали меморандум про зацікавленість ЄС у модернізації української ГТС. Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький розповів в кулуарах саміту, що представники ЄС висловили значну зацікавленість у створення тристороннього газотранспортного консорціуму. За словами міністра, найближчим часом Київ проведе масштабний круглий стіл за участю не тільки представників України та ЄС, а й країн-постачальників газу з Середньої Азії та Азербайджану.
Нагадаємо, що за даними заступника голови правління НАК "Нафтогаз України" Вадима Чупруна на модернізацію і реконструкцію української газотранспортної системи (ГТС) необхідно 5,3 млрд дол
Читайте також: ЄС готовий до створення тристороннього консорціуму з управління ГТС, але потрібні гарантії, - посол ЄС в Україні
Відзначимо, що в лютому Україна імпортувала природний газ за середньою ціною 419,70 дол за тис. куб. м. У держбюджеті-2013 ціна на газ закладена на рівні 421 дол за 1 тис. куб. м. При цьому "Газпром" ще й вимагає від України сплати 7 млрд дол за недобраний в 2012 р. газ.
Основним імпортером газу для України поки залишається Росія. У Росії в 2012 р. було закуплено 32,87 млрд кубометрів на 14,003 млрд дол, тобто по 426 дол за тис. куб. м. Україна планує в 2013 р. зменшити закупівлю газу у Росії до 18-20 млрд куб. м.
РФ і Україна вже більше року безрезультатно обговорюють можливість коригування газових контрактів, підписаних в 2009 р. Після зміни політичного керівництва України стала заявляти про кабальності і невигідності цих контрактів. Україна наполягає на зміні ціни поставок російського газу в країну.
"Газпром" і "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр.. і про обсяги та умови транзиту природного газу через територію України на 2009-2019 рр.. Контракт на поставку газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни. Згідно "Харківським угодам", Україні надається знижка в 100 дол./тис. куб.м.