Україна щорічно втрачає 20 млрд грн від корупції, - Янукович
В Україні корупція щорічно заподіює збиток бюджету на 20 млрд грн. Про це на сьогоднішньому розширеному засіданні уряду заявив Президент України Віктор Янукович (на фото), передає кореспондент РБК-Україна.
"Україна платить велику ціну за корупцію. Це важкий вантаж на економіку - щорічно 20 млрд грн. Це кошти, які не надійшли до бюджету або були вкрадені", - сказав Президент.
Він також зазначив, що правоохоронці повинні підсилити боротьбу з корупцією і мінімізувати тиск на підприємців, оскільки він є "неприпустимим".
Читайте також: Freedom Housе - в Україні влада концентрується у сім'ї Януковича
Окремо Янукович підкреслив проблему корупції у судовій системі. Глава держави зокрема не задоволений якістю вирішення банківських і кредитних суперечок в українських судах. "На це питання повинна нам дати відповідь Вища рада юстиції - справедливий підхід суддівської системи в роботі з банками і кредиторами. Ми найближчим часом плануємо зібрати таку нараду. Ми домовилися з членами уряду. Зберемо представників Вищої ради юстиції, суддів, я вважаю, правоохоронних органів і поставимо собі завдання - якщо це питання не припиниться... неприпустима корупція, яка є, яка перешкоджатиме залученню інвестицій в реальний сектор економіки, і банки продовжуватимуть страждати від цієї корупції, ми приймемо неординарні заходи... Обов'язково це буде зроблено", - сказав Президент.
Читайте також: В Україні не виділяються заявлені на боротьбу з корупцією кошти, - Transparency International
Раніше він пригрозив міністрам та іншим чиновникам звільненнями у випадку, якщо боротьба з корупцією вестиметься неефективно. Під час телевізійної прес-конференції "Діалог з країною" Янукович доручив Генеральній прокуратурі України і силовикам відзвітувати про виконання антикорупційного законодавства. Він заявив тоді: "Корупція - це явище не одноденне, його вирішити не можна за один рік... Україна не просто не виняток. Ми тільки на порозі фактично вирішення цієї проблеми. Ми прийняли антикорупційне законодавство тільки два роки тому. Його імплементація гальмується практично на всіх рівнях виконавців. Чому? Тому що старі звички, бажання жити по-старому, бажання знаходити джерела збагачення превалюють над законом. Тому удосконалення законодавства буде потрібне. Тому я попрошу правоохоронні органи, щоб вони відзвітували перед українським народом, як виконується це законодавство".
Читайте також: Україна на 87 місці серед 97 країн за рівнем політичного втручання, - WJP (відео)
Про високий рівень корупції в Україні в один голос твердять західні експерти. У різних рейтингах, що стосуються економічних і політичних свобод, які безпосередньо залежать від рівня корупції в країні, Україна традиційно займає низькі місця, що граничать з африканськими та іншими слаборозвиненими країнами. Так, в 2012 р. в рейтингу сприйняття корупції Україна піднялася з 152-го на 144-е місце з 176-ти країн. У рейтингу корупції у сфері оборони, складеному Transparency International, Україна опинилася в групі D+. Рівень корупційних ризиків у сфері оборони у країн в цій групі складає 18%. Цей результат нижче середнього. У рейтинг Bloomberg 50 кращих країн по веденню бізнесу Україна передбачено не потрапила взагалі. У рейтингу економічної свободи, що обчислюється фондом Heritage Foundation і експертами Wall Street Journal, Україна зайняла 161-е місце - останнє серед 43 країн Європи. Крім того, наша країна опинилася на на 87 місці серед 97 країн по рівню політичного втручання в рейтингу WJP. Причиною всіх цих невтішних результатів одноголосно називається корупція.
Читайте також: Україна в рейтингу економічної свободи Heritage Foundation зайняла 161-е місце - останнє серед 43 країн Європи
Хоча Янукович і заявляє про високий рівень корупції в Україні, він же сам і знаходиться в центрі корупційних підозр. І якщо звинувачення на його адресу з боку опозиції ще можуть бути якось пояснені політичною кон'юнктурою, то заяви іноземних експертів під цю мотивацію не підпадають. У липні 2012 р. міжнародна правозахисна організація Freedom House випустила звіт "Ударяючи в набат-2: Захист демократії в Україні", в якому звинуватила Януковича і його сім'ю в концентрації влади. У звіті говорилося про неймовірно швидке збагачення самого Президента, членів його сім'ї і осіб, наближених до неї.