Туркменістан домовився поставляти газ в Індію і Пакистан

Туркменістан підписав угоду про постачання природного газу в Індію і Пакистан, стаючи на крок ближче до створення підтримуваного США транснаціонального газопроводу, який пройде через територію Афганістану. Угода про купівлю-продаж газу підписали в середу державна компанія "Туркменгаз" з підконтрольною державі індійської GAIL і пакистанської Inter State Gas Systems.

Туркменістан підписав угоду про постачання природного газу в Індію і Пакистан, стаючи на крок ближче до створення підтримуваного США транснаціонального газопроводу, який пройде через територію Афганістану, передає Reuters. Угода про купівлю-продаж газу підписали в середу державна компанія "Туркменгаз" з підконтрольною державі індійської GAIL і пакистанської Inter State Gas Systems.

"Здійснення цього проекту дасть величезний поштовх соціально-економічному розвитку всіх країн-учасниць", - сказав віце-прем'єр Туркменії Баймурад Ходжамухамедов перед початком церемонії підписання документів.

Офіційний Ашхабад раніше повідомляв, що для проектованого газопроводу Туркменія-Афганістан-Пакистан-Індія (TAPI) та забезпечення його сировиною протягом 30 років потрібно близько 1 трильйона кубометрів газу.

Сировинною базою може стати родовище Галкиниш, яке за оцінками Gaffney, Cline & Associates, є другим найбільшим родовищем газу в світі із запасами в 13,1-21,2 трлн куб. м.

Загальна протяжність газопроводу - 1 тис. 735 км. Магістраль простягнеться через афганські міста Герат і Кандагар, пакистанські - Кветта і Мултан і досягне населеного пункту Фазілка на кордоні Індії з Пакистаном. Передбачалося, що постачання до Пакистану можуть початися до кінця 2016 р., в Індію - в 2018 р.

Всі переговори велися на підставі підписаного міждержавної угоди про початок реалізації TAPI, підписаного в Ашхабаді в грудні 2010 р. Проте колишні домовленості не містили детального опису норм безпеки, обсягів поставки і цін.
Туркменія суворо дотримується політики продажу газу у своїх кордонів, отже, Пакистану та Індії потрібно буде самостійно залагодити транзитні питання один з одним і з Афганістаном. За даними BP, Туркменістан займає четверте місце в світі за запасами природного газу.

Раніше Президент України Віктор Янукович заявляв, що українська сторона працює в питаннях диверсифікації енергопостачання зокрема з Туркменістаном і Азербайджаном. Основною причиною цієї роботи, за словами Президента, є те, що Україну не влаштовує ціна на російський газ. "Це цілком природно", - сказав Янукович, додавши, що при наявності різних джерел газу з'явиться можливість вибирати найкращу ціну на нього. Ціна російського газу для України в II кварталі 2012 р. зросла на 2,1% - до 425 дол./тис. куб. м.

Як повідомлялось, Україна у I кв. 2012 р. зменшила імпорт газу на 24,2% - до 3,5 млрд дол. Про це повідомляє Державна служба статистики України (Держстат). Імпорт газу складає 18,7% всього імпорту за січень - березень 2012 р. Зазначимо, що в абсолютному вираженні, Україна скоротила імпорт газу на 52,3% - до 8,5 млрд куб. м.

Наприкінці квітня міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко обговорив ряд питань двосторонньої співпраці з Президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухамедовим. В ході зустрічі сторони відзначили взаємний інтерес у продовженні двостороннього співробітництва в сфері паливно-енергетичного комплексу з урахуванням зростаючої динаміки видобутку енергоресурсів в Туркменістані та інтересом Україні в стабільному постачанні газу.

До цього Україна запропонувала Туркменістану обладнання та труби для видобутку газу. У свою чергу Бердимухаммедов заявив, що Туркменістан зацікавлений у співпраці з Україною в сфері енергетики, нафтохімії та машинобудування. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся