ua en ru

Янукович: Україна наполягає на створенні тристороннього газового консорціуму

Автор: RBC.UA
Україна залишається прихильником створення тристороннього газового консорціуму. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю журналістам у Москві, повідомляє прес-служба глави держави.

Україна залишається прихильником створення тристороннього газового консорціуму. Про це заявив Президент України Віктор Янукович в інтерв'ю журналістам у Москві, повідомляє прес-служба глави держави.

"Наша мета - створення газового консорціуму за участю України, Росії, Європи - залишається", - підкреслив Янукович.

Президент нагадав, що зараз українська сторона очікує результатів аудиту міжнародної компанії, яка працює над оцінкою ГТС України.

Говорячи про актуальність питання створення консорціуму, Президент сказав: "Ми не в змозі модернізувати цю систему самостійно. Це перше. Друге: її треба наповнити газом і зберегти як систему, яка буде ефективно і стабільно поставляти газ у Європу".

Глава держави також зазначив, що збільшення обсягів поставок газу також означає більшу економічну вигоду для країни. Президент додав, що це питання також обговорювалося під час його зустрічі з Путіним. "Ми на цю тему також розмовляли, інтерес зберігається, але, безумовно, треба буде вести мову тоді, коли у нас вже буде оцінка (ГТС)", - сказав Янукович.

Нагадаємо, Україна просить Росію знизити ціну на газ з 416 дол. за тис. кубометрів до 250 дол. Натомість Київ готовий віддати Росії 33% в тристоронньому консорціумі з управління українською ГТС. Однак Москву така пропозиція не влаштовує, а Кремль наполягає, що консорціум повинен бути двостороннім, без участі в ньому ЄС.

Також, за словами Президента, Україна продовжує активно працювати над диверсифікацією джерел поставок енергоносіїв. "Ця робота не припинялася і не припинятиметься. Ми завжди шукали можливості диверсифікації джерел постачань газу", - сказав Янукович. В той же час, зазначив Президент, сьогодні ситуація така, що Росія залишається нашим головним партнером у питанні газопостачання.

Янукович зазначив, що в питаннях диверсифікації енергопостачання українська сторона працює зокрема з Туркменістаном та Азербайджаном. Основною причиною цієї роботи, за словами Президента, є те, що Україну не влаштовує ціна на російський газ. "Це цілком природно", - сказав Янукович, додавши, що при наявності різних джерел газу з'явиться можливість вибирати кращу ціну на нього.

Президент додав, що Україна здійснює постійний моніторинг діяльності нових інтеграційних об'єднань на просторі СНД і налаштована налагоджувати з ними ефективну взаємодію.

"Ми будемо шукати сьогодні модель співпраці з Митним союзом", - відзначив Янукович. Він додав, що українська сторона зараз також уважно спостерігає за діяльністю ЄврАзЕС, вивчає економічну ситуацію в країнах, які є учасниками цього об'єднання.

За його словами, Україна і надалі буде активно брати участь у роботі СНД. "Ми будемо займати активну позицію так, як і торік", - підкреслив Президент.

Глава держави висловив переконання, що від активної участі в роботі Співдружності виграють всі сторони. "Ми від цього всі будемо тільки вигравати", - сказав Янукович, додавши, що мова йде про організації співпраці та розгляд питань, вирішення яких має йти на користь держав-учасників СНД.

Крім того, Президент зазначив, що Україні і Росії потрібно посилювати торговельне співробітництво.

Україна звернулася до колег по СНД з проханням перенести її головування в Співдружності з 2013 на 2014 рік. Янукович пояснив цю ініціативу української сторони тим, що в 2013 р. Україна також буде головувати в ОБСЄ.

"Україна в 2013 р. повинна головувати в СНД. Я прошу вас з розумінням поставитися - Україна в 2013 р. головує в ОБСЄ. Я прошу, щоб наступна по черзі держава в 2013 р. прийняла головування, а в 2014 р. ми готові виконати цю почесну місію", - сказав Президент, звертаючись до глав держав-учасників СНД.

Янукович підтвердив, що Верховна Рада (ВР) найближчим часом ратифікує договір про зону вільної торгівлі (ЗВТ) в рамках СНД. "Ми будемо, безумовно, розглядати питання підписання угоди про ЗВТ. Швидше за все, найближчим часом ми його підпишемо", - заявив Янукович.

Крім того, виступаючи перед журналістами в Москві, він заявив, що в липні відбудеться засідання міждержавної російсько-української комісії на рівні Президентів.

Раніше в рамках саміту відбулася зустріч Януковича і Президента Російської Федерації Володимира Путіна.

Нагадаємо, Янукович прибув сьогодні з робочим візитом до Російської Федерації. Візит Президента України здійснюється за офіційним запрошенням його російського колеги Володимира Путіна. Очікується, що сторони обговорять проблеми українсько-російських відносин, у тому числі газове питання.