ЦВК прийняла протоколи зі скандального 132 округу в Первомайську

Субота 03 листопада 2012 20:02
Автор: RBC.UA
ЦВК прийняла протоколи зі скандального 132 округу в Первомайську, передає кореспондент РБК-Україна.

ЦВК прийняла протоколи зі скандального 132 округу в Первомайську, передає кореспондент РБК-Україна. Результати голосування зачитувала член 132 ОВК. На засіданні була присутня заступник голови ОВК Людмила Кваснєвська. Голова ОВК був відсутній в ЦВК. За словами Квасневської, голова ОВК зараз в медпункті.

Згідно з даними ЦВК, в 132 окрузі перемогу отримав представник Партії регіонов Віталій Травянко (39,97%), на другому місці - представник "Батьківщини" Аркадій Корнацький (39,66%).

ЦВК прийняла протоколи зі скандального 132 округу в Первомайську

Зазначимо, що робота над протоколами, незважаючи на те, що ЦВК їх прийняла, ще триватиме. "В окрузі є сотні виборчих дільниць. При чому є два - одномандатний і багатомандатний округи в по кожному з них треба звірити і перевірити цифри, з'ясувати наскільки коректно введені дані в протоколи і тому інформаційно-аналітична робота над протоколами буде ще тривати деякий час", - зазначила заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна.

Голова ЦВК Володимир Шаповал доручив перевірити протоколи зі скандального 132 округу в Первомайську "до коми". "Даю доручення перевірити протоколи ОВК та протоколи ДВК до коми. Якщо будуть проблеми з законом, то буде й адекватна реакція", - сказав Шаповал.

У свою чергу, заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив, що "є всі підстави сумніватися в достовірності інформації, поданої виборчої документації в ЦВК." На жаль, ми отримали ці протоколи не в установленому порядку. Достовірність даних викликає сумнів, як і те, що права виборців не були порушені", - зазначив Магера.

Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна підкреслила, що дані в електронній системі "Вибори-2012" змінювалися уже після того, як були туди внесені. За її словами, по 32 дільницям на користь представника Партії регіонів Віталій Травянко перетікали в рівних кількостях голоси від двох кандидатів-донорів.

Раніше сьогодні Усенко-Чорна сказала, що дільничні протоколи 132 ОВК мають бути піддані експертизі. "Я думаю, що повинні бути піддані експертизі протоколи з мокрими печатками. І все-таки під відеоспостереження члени ДВК зачитували результати з виборчих дільниць, які були підраховані на всіх ділянках. Мені здається, що шило в мішку все одно не приховати, якими вправними фальсифікаторами вони собі не здавалися б - щоправда собі дорогу знайде", - сказала Усенко-Чорна.

Зазначимо також, що члени ОВК № 132 згідно з приписом виконавчої служби, прибули до ЦВК прямо із залу суду. Також сьогодні заступник міністра МВС Ратушняк повідомляв, що за фактами блокування транспортної магістралі і групового порушення громадського порядку, які мали місце вчора в Первомайську, МВС порушило дві кримінальні справи. 

Читайте також: ЦВК має намір направити протоколи проблемних округів до ГПУ

Нагадаємо, що за першими даними після підрахунку 100% голосів, в окрузі 132 перемагав представник опозиції Аркадій Корнацький з відривом у 4 тис. голосів. Вже через добу дані інформаційної системи "Вибори-2012" були змінені на користь кандидата від Партії регіонів, який і був оголошений переможцем.

За підсумками публічного перерахунку голосів в окрузі в Первомайську перемогу здобув Аркадій Корнацький з відривом у понад 4 тис. голосів. Після публічного перерахунку, "Беркут", як повідомляє МВС за рішенням Адміністративного суду Миколаївської обл. вилучив протоколи з мокрими печатками. У МВС повідомляють, що під час виїмки чинився опір і 12 представників органів охорони правопорядку отримали колото-різані рани і отруїлися сльозогінним газом. "Беркут" вилучав протоколи два рази за добу. Вчора вночі виконавча служба за допомогою "Беркута" винесла зі 132-го окружкому в Миколаївській області всі оригінали протоколів ДВК. "Люди" КамАЗ "забарикадували автобус з" Беркутом ", який з боєм виніс з ОВК 132 оригіналу протоколів. Одна людина в реанімації", - повідомляла прес-служба "Фронту змін". Також повідомлялося, що міліція застосовувала сльозогінний газ і намагалася знищити вилучені протоколи. Міліція Первомайська, в свою чергу, заявила, що на виборчому окрузі № 132 допомагає виконавчій службі виконувати рішення адміністративного суду про перерахунок голосів. Ближче до обіду протоколи 132 округу повернули до приміщення ОВК. Забрати протоколи вдалося тільки після втручання народних депутатів.

Читайте також: Усі проблемні округи України

В цілому, за словами заступника глави ЦВК Жанни Усенко-Чорної, підрахунок голосів йде вкрай непрозоро. Усенко-Чорна зазначила, що протоколи, складені ОВК, можуть не відповідати даним з виборчих дільниць, а системні адміністратори могли вводити в електронні бази дані, що відрізняються від реальних. За її словами Центральна виборча комісія займеться звіркою даних системи "Вибори-2012" і протоколів з мокрими печатками. Сьогодні Усенко-Чорна заявляла, що ЦВК може направити протоколи проблемних округів до Генпрокуратури.

28 жовтня 2012 р. в Україні відбулися вибори народних депутатів VII скликання. Вперше з 2002 р. парламентські вибори пройшли за змішаною системою - 225 депутатів оберуть за партійними списками і стільки ж за мажоритарною системою в одномандатних округах. Всього в бюлетені була представлена ​​21 партія, другий бюлетень складався з прізвищ кандидатів-мажоритарників.
Участь у виборах брали тільки політичні партії - участь блоків, що складаються з партій, не було передбачено. Офіційна виборча кампанія почалася 30 липня 2012 р. У боротьбі за депутатські крісла брали участь більше 5 тис. кандидатів. Для проходження до Верховної Ради партії повинні подолати 5% бар'єр.

Читайте також: Після публічного перерахунку голосів на 132 окрузі, "Беркут" знову забрав протоколи (відео)

Офіційні результати виборів-2012 будуть опубліковані після підрахунку документів з окружних комісій. Переможець виборів-2012 отримає право на формування більшості у Верховній Раді наступного скликання. Своє перше засідання нового скликання Верховної Ради України проведе 17 грудня 2012 р. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся