Ставицький обіцяє побудувати LNG-термінал

LNG-термінал LNG-термінал
Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький обіцяє довести до логічного завершення будівництво LNG-терміналу. Про це він заявив журналістам перед засіданням Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

Міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький обіцяє довести до логічного завершення будівництво LNG-терміналу. Про це він заявив журналістам перед засіданням Кабінету міністрів, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ми доведемо цей проект (будівництво LNG-терміналу, - ред.) до його логічного завершення", - сказав Ставицький.

За його словами, він буде працювати як одна команда з віце-прем'єром Юрієм Бойком, а також має намір налагодити співпрацю з Державним агентством з інвестицій та інновацій.

Нагадаємо, раніше в грудні Кабмін прийняв рішення в 2012 р. не надавати 2,305 млрд грн державних гарантій для реалізації ДП "Національний проект LNG-термінал" національного проекту "LNG Україна". Держгарантії передбачалися на створення інфраструктури постачання зрідженого газу в Україну - виготовлення проектно-кошторисної документації, виконання підготовчих робіт і початкову стадію будівництва технологічної та морської частини проекту. Гарантії також повинні були використовуватися для реалізації інших нацпроектів за окремими рішеннями Кабміну.

Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів запевнив, що видача держгарантій для LNG-терміналу передбачена в держбюджеті 2013 р.

Технологічна частина національного проекту повинна бути реалізована за рахунок коштів приватних інвесторів і коштів, залучених державним підприємством "Національний проект "LNG Термінал" під державні гарантії, та/або підтримки фінансових установ, що належать до сфери управління Державного агентства з інвестицій і управління національними проектами, з придбанням частки в корпоративних правах в розмірі 25% з урахуванням показників, визначених попереднім техніко-економічним обґрунтуванням.

Читайте також: Вартість морської частини LNG-терміналу становить 1,663 млрд грн

Будівництво LNG-терміналу розглядається Кабінетом міністрів як один із заходів щодо скорочення споживання російського газу. Спочатку термінал розрахований на прийом азербайджанського газу. LNG-термінал передбачає будівництво терміналу з прийому та регазифікації зрідженого газу в Одеській області в обсязі 10 млрд куб газу (близько 25% від всієї кількості імпорту закупленого в РФ газу в 40,2 млрд куб. м) недалеко від входу в порт "Південний".

Читайте також: LNG-термінал дозволить до 2017 р. отримувати до 10 млрд куб. м газу в рік

Каськів вважає, що зріджений газ на український LNG-термінал може поставлятися з Туреччини. Крім того, повідомлялося, що Україна розгляне можливість закупівлі зрідженого газу в США.

Нагадаємо, раніше іспанська компанія Gas Natural SDG, названа майбутнім оператором українського LNG-терміналу, заявила, що не підписувала ніяких контрактів з Держінвестицій, а також подала в суд на людину, яка підписала фальшивий договір з Україною.

Зріджений природний газ (англ. термін - Liquefied natural gas) - стан природного газу, що отримується з нормального стану при охолодженні або підвищеному тиску. Скраплення природного газу проводиться для більш легкого та компактного зберігання або транспортування споживачеві. Щільність ЗПГ приблизно в 2 рази менше щільності бензину. Температура кипіння від -158 до -163 градусів залежно від складу. Коефіцієнт скраплення - 92 (так званий економічний режим, який застосовується на газорозподільних станціях) до 95%.

Читайте також: Розвиток ринку ЗПГ загрожує газовим монополіям

Експерти вважають, що світове виробництво зрідженого природного газу росте швидше, ніж будь-якого іншого палива, загрожуючи позиціям традиційних постачальників нафти і газу в Європі і на Близькому Сході. Незважаючи на економічний спад, продажі ЗПГ в 2011 році виросли на 10%, а виробництво досягло 240,8 млн т, за даними Міжнародної групи імпортерів ЗПГ. У грошовому вираженні продажу ЗПГ склали 250-260 млрд дол. - близько третини продажів газу, тоді як нафти було продано на 2,2 трлн дол.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top