ua en ru

США ввели санкції проти членів сирійського уряду

Автор: RBC.UA
Міністерство фінансів США ввело санкції по відношенню до трьох високопоставлених представників сирійського уряду - за сприяння репресіям проти учасників акцій протесту.

Міністерство фінансів США ввело санкції по відношенню до трьох високопоставлених представників сирійського уряду - за сприяння репресіям проти учасників акцій протесту.

Йдеться про міністра оборони Давуді Раджі, командуючому головним штабом сирійської армії Муніра Аданове і начальника охорони президента Сирії Зухайре Шаліша, повідомляє радіо "Свобода".

Відповідно до санкцій, їх банківські активи на території США будуть заморожені і американським громадянам буде заборонено співпрацювати з ними.

Раніше проти Аданове і Шаліша були введені санкції Євросоюзу.

Протистояння в Сирії триває з березня 2011 р. Для моніторингу за ситуацією в кінця грудня 2011 р. туди була направлена ​​місія спостерігачів Ліги арабських держав (ЛАД). В кінці січня 2012 робота місії була припинена у зв'язку із загостренням ситуації в Сирії.

З моменту початку конфлікту, Сирію покинули посли Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару, Кувейту, Оману і ОАЕ. Раніше своїх дипломатичних представників відкликали США, Великобританія, Франція, Німеччина, Іспанія та Італія.

Через нездатність Дамаска зупинити кровопролиття і небажання впустити в країну групу спостерігачів, Євросоюз і США розширили економічні санкції проти Сирії. Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Також введено в дію ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

Кілька днів тому спецпредставник ООН Кофі Аннан представив сирійській владі план мирного врегулювання, що складається з шести пунктів і включає припинення насильства з обох сторін і початок політичного діалогу. План Аннана також містить вимогу до Дамаску відпустити всіх затриманих за участь в протестах, але в ньому немає заклику до Башару Асаду залишити владу.

Вчора Президент Сирії Башар Асад знову підтвердив, що його уряд вживає план мирного врегулювання в країні, запропонований спеціальним посланником ООН Кофі Аннаном. Однак, у Асада є "зауваження". Серед умов Асада - вимога щоб збройні угруповання в Сирії припинити те, що він назвав "терористичними актами" проти уряду.

Західні країни скептично відреагували на заяви сирійських властей про прийняття мирного врегулювання. Як сказала державний секретар США Хілларі Клінтон, Президента Сирії Башара Асада потрібно судити не по словах, а по справах.

"Враховуючи тенденцію Асада обіцяти занадто багато і виконувати занадто мало, його нинішні заяви повинні бути підкріплені негайними діями", - сказала Клінтон.

За даними ООН кількість жертв конфлікту перевищила дев'ять тисяч людей. Виступаючи в Раді Безпеки ООН, посланець організації на Близькому Сході Роберт Серрі заявив, що хвиля насильства в Сирії йде на спад і їй треба покласти край.