Влада США звернулася до керівництва Еквадору із проханням не надавати політичного притулку колишньому агенту ЦРУ Едварду Сноудену. Це прохання в телефонній бесіді із Президентом латиноамериканської країни Рафаелем Корреа висловив віце-президент США Джозеф Байден.
Влада США звернулася до керівництва Еквадору із проханням не надавати політичного притулку колишньому агенту ЦРУ Едварду Сноудену. Це прохання в телефонній бесіді із Президентом латиноамериканської країни Рафаелем Корреа (на фото) висловив віце-президент США Джозеф Байден.
У відповідь еквадорський лідер заявив, що справа про надання притулку не може бути розглянута раніше, ніж Сноуден опиниться на території країни.
Корреа запевнив, що, коли розгляд справи Сноудена буде розпочато, позиція влади США буде взята до уваги. Після розмови Президент Еквадору повідомив журналістам, що бесіда пройшла в "сердечній" обстановці.
Втім, пізніше, виступаючи в щотижневій суботній радіо- і телепрограмі "Діалоги із Президентом", Корреа відгукнувся про політику Вашингтона в набагато більш різких тонах. На його думку, влада США, замість розслідування масового шпигунства і тотального стеження за громадянами інших країн, "знищує всякого, хто наважиться йти проти системи".
Також Корреа заявив, що консул Еквадору в Лондоні, який видав транзитні документи Сноудену, необхідні для перетину кордонів інших держав по дорозі до Еквадору, буде покараний, бо діяв без узгодження з урядом країни.
Американська влада почала полювання за 30-річним Сноуденом після того, як колишній співробітник ЦРУ та Агентства національної безпеки розповів ЗМІ про те, що розвідспівтовариство США веде тотальне стеження за громадянами в Інтернеті та за допомогою мобільного зв'язку. На даний момент Сноуден орієнтовно знаходиться у транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво" в Москві, куди він прибув тиждень тому з Гонконгу.
У США Едварду Сноудену загрожує до 30 років ув'язнення. Раніше повідомлялося, що уряду Еквадору може знадобитися кілька тижнів для прийняття рішення про надання політичного притулку екс-співробітнику ЦРУ.
Напередодні міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зазначав, що Сноуден може безперешкодно вилетіти з Москви до будь-якої точки світу. А Президент США Барак Обама заявив, що не проводив переговорів із Президентом Росії Володимиром Путіним і головою КНР Сі Цзіньпіном про ситуацію зі Сноуденом. Як повідомлялося, батько Сноудена назвав умови повернення сина до США.