Сноуден може вилетіти з Москви в будь-якому напрямку, - Лавров
Російська влада не має жодних претензій до колишнього співробітника Агентства національної безпеки (АНБ) і Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США, інформатора The Washington Post і The Guardian Едварда Сноудена.
30-річний американець, який на даний час перебуває в терміналі аеропорту "Шереметьєво", може безперешкодно вилетіти з Москви до будь-якої точки світу, заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров (на фото).
"Я не можу нічого додати до того, що сказали вчора Президент Володимир Путін і я на прес-конференції за підсумками переговорів з моїм алжирським колегою. Виходимо з того, що пан Едвард Сноуден, як наголосив Президент Росії Путін, - вільна людина. У нас немає до нього правових претензій", - заявив глава МЗС, відповідаючи на запитання журналістів 26 червня, повідомили у прес-службі відомства.
"Він (Сноуден) не порушував законів Російської Федерації, кордон не перетинав, знаходиться у транзитній зоні аеропорту і має право вилетіти в будь-якому напрямку, у якому йому заманеться. І як сказав Президент Росії, чим швидше це відбудеться, тим буде краще", - підсумував дипломат.
Як повідомлялося, Сноуден не може покинути транзитну зону "Шереметьєво" через анулювання паспорта. У той же час Білий дім заявляє, що у Росії є "очевидна правова основа" для видачі екс-співробітника ЦРУ Едварда Сноудена, і просить російську сторону вислати його з країни якомога швидше.
Нагадаємо, Едвард Сноуден став фігурантом кримінальної справи після того, як в американській пресі були опубліковані журналістські розслідування. ЗМІ повідомили про масове стеження, організоване співробітниками АНБ і ФБР за громадянами інших країн у соціальних мережах.
Розвідтовариство США отримало доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo!. Джерелом витоку даних про стеження спецслужб США за користувачами Інтернету виявився Едвард Сноуден, який останні чотири роки був технічним співробітником АНБ і працював із зовнішніми підрядниками, зокрема з Booz Allen і Dell.
У червні 2013 р. інформатор спішно залишив свій будинок на Гаваях, перебрався до Гонконгу, після чого вилетів до Москви. Він мав намір вирушити до Венесуели через Кубу, але на облавку літака його не виявили. У США йому загрожує до 30 років ув'язнення.
Напередодні влада Еквадору підтвердила, що отримала заяву Сноудена на надання йому політичного притулку. Сьогодні в МЗС Еквадору заявили про те, що розглянуть прохання Сноудена не раніше ніж через 2 місяці.