ua en ru

США можуть оголосити дефолт вже в лютому, - Мінфін (відео)

Автор: RBC.UA
США можуть оголосити дефолт у середині лютого - на початку березня, якщо американський Конгрес не вирішить питання про підвищення стелі держборгу, повідомляється в листі міністра фінансів країни Тімоті Гайтнера спікеру нижньої палати Конгресу Джону Бонеру.

США можуть оголосити дефолт у середині лютого - на початку березня, якщо американський Конгрес не вирішить питання про підвищення стелі держборгу, повідомляється в листі міністра фінансів країни Тімоті Гайтнера (на фото) спікеру нижньої палати Конгресу Джону Бонеру.

Надзвичайні заходи, які приймає міністерство, до зазначеного часу буде вичерпано, зазначив Гайтнер. Щоб уникнути ризику дефолту і збоїв у платежах, Конгресу слід якомога раніше вирішити питання з лімітом держборгу.

Читайте також: Мінфін США не буде випускати платинові монети для запобігання борговій кризі

Крім того, уряд США на даний час здійснює близько 80 млн відокремлених платежів на місяць, йдеться в листі. Сюди входять виплати по соціальному забезпеченню і медичному обслуговуванню, військові зарплати і пенсії, допомоги з нагоди стихійних лих, плата за товари, які держава купує за контрактами з малим і великим бізнесом, і багато іншого. Якщо проблема ліміту держборгу не буде вирішена, ці платежі виявляться під питанням, що створить серйозні економічні труднощі для мільйонів фізичних та юридичних осіб по всій країні.

Навіть коротка перерва у платежах поставить під сумнів готовність держави виконувати зобов'язання в повному обсязі, наголосив Гайтнер. Крім того, кредитоспроможність країни не може бути заручником, захопленим заради політичної вигоди.

Читайте також: Рейтинг США може бути знижений, незважаючи на досягнутий компроміс щодо "фіскального обриву", - Moody's

Раніше сьогодні глава Федеральної резервної системи США (ФРС) Бен Бернанке заявив, що Конгрес повинен підняти стелю державного боргу, щоб уникнути потенційно загрозливого дефолту за фінансовими зобов'язаннями. Він вказав, що законодавчі заходи з підвищення ліміту державних запозичень не рівнозначні санкціонуванню додаткових витрат.

"Підвищення стелі держборгу, що Конгрес періодично повинен робити, дає уряду можливість оплачувати рахунки, які в нього існують. Воно не створює нового дефіциту, нових витрат. Не підвищувати стелю державного боргу - це все одно якщо б родина, намагаючись поліпшити свій кредитний рейтинг, заявила: "Я знаю, як ми можемо заощадити гроші, - не будемо оплачувати рахунки нашою кредитною карткою", - зазначив глава ФРС, додавши, що стеля держборгу має символічне значення, і жодна інша країна не має подібного обмеження.

Читайте також: Кредитні організації США страждають від надлишків готівки, - експерти

Як повідомлялося, аби уникнути краху економіки, США повинні розібратися зі стелею держборгу до кінця зими. Нагадаємо, представники Республіканської і Демократичної партій на самому початку нового року все ж зуміли затвердити в обох палатах Конгресу законопроект, який рятує США від "фіскального обриву". Документ був одразу підписаний Бараком Обамою, який узаконив на постійній основі податкові пільги часів Президента Буша-молодшого і підвищення ставки прибуткового податку для найбагатших родин країни.

Загроза "фіскального обриву" передбачала одночасне автоматичне підвищення податків і скорочення держвидатків з 1 січня 2013 р. у разі відсутності компромісних заходів зі скорочення бюджетного дефіциту. Більшість економістів сходилася на тому, що наступ "фіскального обриву" призведе до повторної рецесії економіки США.

Читайте також: Яким буде економічний курс "нового" Президента Обами (фото)

Зазначимо, що Президент США Барак Обама висунув на пост міністра фінансів Джека Лью.

Раніше Лью обіймав посаду глави апарату Білого дому, від якої буде змушений відмовитися. Крім того, Лью відповідав за бюджет в адміністрації Президента США при Біллі Клінтоні. Обама закликав Сенат США якнайшвидше затвердити кандидатуру Лью на чолі американського фінансового відомства.