ua ru

Співвласником "Інтера" стане глава АП Сергій Льовочкін

Автор: RBC.UA
Компанія GDF Media Limited, що входить до групи компаній Дмитра Фірташа Group DF, досягла домовленості з придбання компанії Inter Media Group Limited (телеканал "Інтер"). Операція буде завершена після отримання відповідного дозволу антимонопольних органів.

Компанія GDF Media Limited, що входить до групи компаній Дмитра Фірташа Group DF, досягла домовленості з придбання компанії Inter Media Group Limited (телеканал "Інтер"). Операція буде завершена після отримання відповідного дозволу антимонопольних органів. У компанію входять такі телеканали, як "Інтер", "Інтер+", "НТН", "К1", "Мега", "Ентер-Фільм", "К2", "Піксель" і "MTV Україна". Про це повідомили в департаменті з корпоративних комунікацій Group DF International.

Читайте також: "Інтер" 14 лютого переобере правління і половину редакційної ради

Новими акціонерами компанії Inter Media Group Limited стануть компанії, які належать Дмитру Фірташу і главі Адміністрації Президента України Сергію Льовочкіну (на фото). Останній після завершення угоди передає акції телегрупи, що належать його компанії, до управління GDF Media Limited. Таким чином, GDF Media Limited буде управляти 100% акцій компанії Inter Media Group Limited. Мажоритарним акціонером групи каналів "Інтер" буде компанія Дмитра Фірташа.

У структурі медіагрупи "Інтер" 20% належить компаніям глави Адміністрації Президента Сергія Льовочкіна. Про це сам Льовочкін повідомив під час зустрічі з журналістами.

Він не став коментувати питання щодо суми угоди і додав: "Ви всі бачили мою декларацію за минулий рік. А придбання Інтера буде відображено в декларації за 2013 р.".

Зазначимо, що, згідно з декларацією про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2011 р., загальна сума сукупного доходу Сергія Льовочкіна в позаминулому році склала 7,736 млн грн, з них на дивіденди і відсотки припало 7,419 млн грн. При цьому на рахунках у банках та інших фінустановах Льовочкін мав суму в розмірі 127,587 млн грн.

Коментуючи придбання активів, Фірташ заявив: "Ідею придбання "Інтера" ми почали обговорювати із Сергієм Льовочкіним ще у 2006 році, тоді ж і вперше обговорили цю угоду з власником каналу. Переговори в кілька етапів тривали протягом усього цього періоду часу, і я радий, що ми досягли домовленості про закриття угоди".

У той же час Фірташ наголосив, що вважає телевізійну галузь перспективною в Україні і бачить своє завдання в побудові ефективного бізнесу. "Я готовий зробити все, щоб забезпечити розвиток телевізійної групи на основі кращих міжнародних стандартів. Розвиток такої потужної телевізійної групи, як "Інтер" - це розвиток телебачення в Україні в цілому", - сказав бізнесмен.

Крім того, Фірташ зазначив, що розвиток власного виробництва - це стратегічний пріоритет для телевізійної групи: "Це моя позиція як власника і як роботодавця. Власне виробництво - це розвиток телевізійного ринку України, це нові робочі місця".

Як повідомлялося сьогодні, угоду про продаж Валерієм Хорошковським телеканалу "Інтер" Дмитру Фірташу ще не оформлено юридично. Про це заявив перший заступник голови Антимонопольного комітету України (АМКУ) Рафаель Кузьмін. "Якщо це (юридичне оформлення) буде відбуватися, то група (Фірташа) повинна звернутися до Антимонопольного комітету за узгодженням", - зазначив Кузьмін.

За словами першого заступника голови АМКУ, якщо угоду й було реалізовано без погодження з комітетом, то повинен бути сплачений штраф. Кузьмін також зазначив, що, за його інформацією, покупець збирається звернутися до АМКУ для погодження угоди.

Нагадаємо, 1 лютого стало відомо, що український бізнесмен Дмитро Фірташ придбав 100% акцій компанії Inter Media Group Limited, яка володіє контрольним пакетом акцій одного з найпопулярніших телеканалів країни - "Інтера". Вартість угоди склала 2,5 млрд дол.

Читайте також: На посаду керівника телеканалу "Інтер" є два кандидати, - джерело

"За сформованих умов, у мене немає можливості забезпечувати розвиток групи, і саме ці обставини стали моєю головною мотивацією при продажу", - прокоментував продаж активу екс-перший віце-прем'єр-міністр України Валерій Хорошковський.

Зазначимо, що кілька років тому скандальний сайт WikiLeaks повідомляв, що Фірташ ще у 2008 р. викупив 61% акцій медіагрупи "Інтер".

Фірташ є засновником холдингу Group DF з активами в енергетиці, хімічній промисловості, у сфері нерухомості; опосередковано володіє часткою в компанії "РосУкрЕнерго". Постійно входить до списку найбагатших українців. За останні два роки Group DF акумулювала азотну і титанову промисловості в Україні.

"Інтер" - найбільша українська приватна загальнонаціональна телекомпанія. Веде мовлення із 20 жовтня 1996 р. Штаб-квартира розташована в Києві. Мови серіалів і передач каналу - українська і російська. Аудиторія складає близько 40 млн чоловік. Співпрацює зі світовими телекомпаніями, такими як BBC, НТВ, "Росія", "ВИD". 13 січня 2003 р. розпочала мовлення міжнародна версія телеканалу - "Інтер+".

Inter Media Group Limited володіє 71% акцій "Української незалежної ТВ-корпорації" (телеканал "Інтер"), Ще 29% належить російському Першому каналу. 90% "Кіно-ТВ" (телеканал "Ентер Фільм"), 90% "Музика-ТВ" ("Ентер Музика"), телеканалами "К1", "К2", "Мегаспорт", 60% акцій телеканалу "НТН" та іншими медіа-активами.