ru ua

Фірташ акумулює титанові активи: Group DF прикупила ЗТМК на додачу до "Кримського титану"

Автор: RBC.UA
Одна зі структур Group DF 13 грудня перемогти в конкурсі по залученню недержавних учасників в ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", який проводив Фонд держмайна України.

Одна зі структур Group DF 13 грудня перемогти в конкурсі по залученню недержавних учасників в ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат", який проводив Фонд держмайна України, повідомляє прес-служба компанії.

ПП "Бюро Маркуса" (Київ), обране ФДМ в якості оцінювача підприємства, оцінило цілісний майновий комплекс ЗТМК в 716,9 млн грн. Group DF запропонувала за 49% частку в статутному капіталі ТОВ "Запорізький титано-магнієвий комбінат" 110 млн дол.

Читайте також: Фірташ сконцентрував 100% "Кримського титану"

"За попередніми оцінками Group DF, разом із зобов'язаннями по виплаті заборгованості за електроенергію і погашення боргів перед Пенсійним фондом, вартість даного активу для групи складе не менше 160 млн дол.", - йдеться в повідомленні.

У найближчі 7 років Group DF планує інвестувати в розвиток титанового бізнесу, частиною якого стане "Запорізький титано-магнієвий комбінат", близько 2,5 млрд дол. У 2013 р. почнеться модернізація підприємства та будівництво нових сучасних потужностей з виробництва титанової губки.

Читайте також: Group DF проявляє інтерес до титанових родовищ в Житомирській обл

Нагадаємо, в жовтні 2012 року Кабінет міністрів України затвердив створення на базі Запорізького титано-магнієвого комбінату (ЗТМК) товариства з обмеженою відповідальністю, в яке Фонд державного майна (ФДМУ) вніс цілісний майновий комплекс підприємства. Таким чином, згідно з урядовою постановою N955 від 3 жовтня 2012 р., ФДМУ отримає 51-процентну частку в компанії, а інвестор надасть грошові кошти в обмін на 49% в ній.

Як повідомлялося, інвестор буде зобов'язаний внести внесок до статутного капіталу тільки грошима, а також додатковий внесок, який не призведе до зміни доль власників. Раніше ФДМУ оцінив цілісний майновий комплекс ЗТМК в 716,9 млн грн.

Читайте також: Уряд дозволив приватизацію Запорізького титано-магнієвого комбінату

У січні цього року ЗТМК був виключений з складу компанії "Титан України". ФДМУ планує продати 100% акцій підприємства "Сумихімпром", 50%+1 акцію "Кримського титана" і 100% акцій ДАК "Титан", що входять в "Титан України".

Раніше з'являлася інформація щодо можливого інвестора, який має намір вкластись у ЗТМК 700 млн дол. Найбільш вірогіднім інвестором вважається власник Group DF Дмитро Фірташ.

Читайте також: Президент схвалив корпоратизацію кримського "​​Титану" і ЗТМК

Запорізький титано-магнієвий комбінат є єдиним в Україні виробником губчастого титану. Близько 80% продукції підприємства, що використовується переважно в аерокосмічній галузі, суднобудуванні та хімічній промисловості, реалізується на зовнішніх ринках.
Проектна потужність ЗТМК складає близько 20 тис. т металевого губчастого титану на рік. Постачає сировину на підприємство (концентрат ільменіту) Вільногірський гірничо-металургійний комбінат, підконтрольний Фірташу.