Співдоповідачі по Україні Моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс (Естонія) і Марієтта де Пурбе-Лундін (Швеція) разом з доповідачем по звіту "Поділяючи політичну і кримінальну відповідальність" Пітером Омтіцгтом (Нідерланди) висловили занепокоєння рішенням ВАСУ щодо позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата.
Співдоповідачі по Україні Моніторингового комітету ПАРЄ Майліс Репс (Естонія) і Марієтта де Пурбе-Лундін (Швеція) разом з доповідачем по звіту "Поділяючи політичну і кримінальну відповідальність" Пітером Омтіцгтом (Нідерланди) висловили занепокоєння рішенням ВАСУ щодо позбавлення Сергія Власенка депутатського мандата. Про це йдеться в їх спільній заяві, розміщеній на сайті ПАРЄ.
"Створюється враження, що Власенка карають за те, що він є політичним соратником і захисником колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко", - заявили доповідачі.
"Сергія Власенка позбавляють його народного мандату згідно з процедурою, яка, за повідомленнями, ознаменувалася численними порушеннями. Це рішення стало наступним кроком після того, як йому завадили відвідати сесію Парламентської асамблеї Ради Європи у січні цього року по сумнівних підставах, які є неприйнятними, і це лише поглиблює наше занепокоєння", - наголошується в заяві.
Читайте також: Генсек Ради Європи просить Україну пояснити, на якій підставі Власенка позбавили мандата
"Ми можемо тільки погодитися з Кетрін Ештон і Штефаном Фюле, які вчора заявили, що виборці, а не суд, повинні вирішувати, яким буде склад, крім короткого строку, передбаченого законодавством для судового розгляду можливих порушень під час виборів, про які в цьому випадку мова не йде", - відзначили співдоповідачі по Україні.
У заяві також повідомляється, що Омтіцгт, який зустрічався з Власенко під час свого останнього візиту до Києва, має представити остаточний доповідь Комітету з юридичних питань та прав людини Парламентської асамблеї під час засідання у квітні. Репс і Де Пурбе-Лундін відвідають Україну 4 і 5 квітня 2013 р.
Раніше сьогодні повідомлялося, що Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд попросив Україну пояснити, на якій правовій підставі Сергій Власенко був позбавлений депутатського мандата. "Я вважаю, це дуже незвично, що депутат, обраний народом, може бути виключений з парламенту в найкоротші терміни без вчинення серйозного злочину. Я попросив у українських властей надати пояснення цих дій, які можуть вплинути на фундаментальний принцип демократії - суверенітет народу обирати своїх депутатів", - сказав Ягланд.
Читайте також: Позбавлення депутатів мандатів, як це зроблено у випадку з Власенком - не європейський шлях, - Фюле
Нагадаємо, що ВАСУ позбавив Власенка мандата вчора. На це рішення вже відреагували в Європарламенті та Єврокомісії, зазначивши, що позбавлення депутата мандата таким способом не відповідає європейським цінностям, і що це рішення віддаляє Україну від підписання СА з ЄС.
МЗС України вчора вже відреагував на коментарі з Європи. У зовнішньополітичному відомстві заявили, що справа Власенко знаходиться виключно в юридичній площині і попросили міжнародних партнерів утриматися від необгрунтованих звинувачень на адресу української влади. Раніше МЗС відзначав, що незважаючи на стурбованість ЄС ситуацією з позбавленням народних депутатів мандатів, все-таки вдасться підписати угоду про асоціацію.
Опозиція, у свою чергу, заявила, що буде звертатися в ЄСПЛ і блокувати трибуну парламенту до його розпуску. І якщо під час попередньої блокади Ради, Президент Янукович, за даними ПР навіть не замислювався про можливість перевиборів, то на цей раз спікер Рибак заявив, що Президент може розпустити Раду. Спікер додав, що в такій ситуації всі політичні сили прийдуть до необхідності знаходження консенсусу.