Позбавлення депутатів мандатів, як це зроблено у випадку з Власенком, - не європейський шлях, - Фюле
Позбавлення депутатів їх мандатів таким способом, як це було зроблено у випадку з Сергієм Власенком, - не європейський шлях. Про це у своєму Twitter заявив європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле.
"Позбавлення парламентаріїв мандатів, як це зроблено у випадку з Власенко - не європейський шлях. Хіба це наближає Україну до ЄС?", - Написав Фюле.
Свою думку щодо сьогоднішнього рішення ВАСУ про позбавлення мандата депутата від "Батьківщини" Сергія Власенка висловив також віце-президент Європейського парламенту Яцек Протасевич. На його думку, сьогоднішнє рішення суду віддаляє Україну від підписання СА з ЄС. "Власенко був позбавлений депутатського мандата, незважаючи на заклики міжнародного співтовариства. Я боюся, що це ще один крок назад від підписання угоди про асоціацію", - написав Протасевич, висловивши думку, що терпіння Європарламенту добігає кінця.
Читайте також: Позбавлення мандату Власенко - крок назад від підписання УА з ЄС, - віце-президент Європарламенту
Нагадаємо, що сьогодні депутати від "Батьківщини" Сергія Власенка рішенням ВАСУ позбавили депутатського мандата. Причиною є суміщення адвокатської діяльності та депутатської. Як заявив лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк, уже сьогодні буде готова скарга до ЄСПЛ щодо позбавлення захисника Юлії Тимошенко мандата. Також у "Батьківщині" заявили, що мають намір блокувати роботу парламенту до його розпуску, оскільки, за словами депутата Володимира Бондаренка: "Ми будемо блокувати парламент, тому що парламент, який дозволяє фальсифікувати рішення одного зі своїх комітетів, а голова парламенту - абсолютно безпідставно - підписувати сфальсифіковані рішення, не заслуговує, щоб він був в Україні".
Зазначимо, що ще вчора Європарламенту Ребекка Хармс, присутня на засіданні, заявила, що судовий процес щодо дострокового позбавлення мандату Власенко є політичним.
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле ще вчора закликали українську владу вирішити цю проблему таким чином, щоб не складалося враження про зловживання судовою системою в політичних цілях.
Читайте також: ВАСУ позбавив Власенка депутатського мандата
Раніше сьогодні МЗС відзначав, що незважаючи на стурбованість ЄС ситуацією з позбавленням народних депутатів мандатів, все-таки вдасться підписати угоду про асоціацію. Раніше в ЄС також заявляли, що підписати СА допоможе вирішення проблеми виборчого правосуддя в Україні і як заявляв Президент Янукович, Україна готова вирішити це питання.
Україна розраховує на підписання угоди про асоціацію з ЄС на саміті "Східне партнерство" в листопаді 2013 р.
Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні.