ua en ru

ВВП України в січні 2013 р. знизився на 0,5%, - НБУ

Автор: RBC.UA
Зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в січні 2013 р. склало близько 0,5% у річному вимірі. Про це йдеться в аналізі економічного стану України, проведеному Національним банком.

Зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в січні 2013 р. склало близько 0,5% у річному вимірі. Про це йдеться в аналізі економічного стану України, проведеному Національним банком.

Читайте також: Сукупний держборг України в січні зріс до 65,99 млрд дол., - Мінфін

"Динаміка реального ВВП в січні 2013 р. відповідала динаміці ІВБГ. За оцінками департаменту статистики, аналізу та прогнозування, зниження реального ВВП в січні поточного року склало близько 0,5% в річному вимірі", - йдеться в документі.

Зниження ІВБГ в січні сповільнилося до -1,6% у річному вимірі з -4% у грудні минулого року.

Як повідомлялося, Президент Віктор Янукович прогнозує, що подальше проведення реформ в Україні дозволить прогнозувати зростання реального ВВП на рівні 3,4%. Про це глава госудасства заявив в інтерв'ю журналу "Україна і світ. Глобальний порядок денний 2013".

Читайте також: Надходження до зведеного бюджету в січні 2013 р. виросли на 12,6% - до 30,3 млрд грн

"В Україні за підсумками року очікується збереження економічного зростання, у той час як у багатьох країнах прогнозується рецесія. Ми сподіваємося на збереження позитивних тенденцій у 2013 році, незважаючи на всі можливі зовнішні виклики. Міжнародний досвід і, насамперед, досвід наших найближчих сусідів свідчить про те, що стабільні темпи зростання може забезпечити тільки модернізована економіка", - сказав Янукович.

Також Президент зазначив, що подальше просування реформ, їх стимулюючий вплив на темпи економічного розвитку, дозволяє прогнозувати темпи зростання реального ВВП у 2013 році на рівні 3,4%.

У той же час Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання ВВП України у 2013 р. в діапазоні 0-1%.

Читайте також: ВВП України у 2013 році виросте на 2,4%, інфляція складе 7%, - E&Y

"За відсутності коригування економічної політики, наш прогноз на 2013 рік передбачає темпи економічного зростання на рівні 0-1% та великий дефіцит рахунку поточних операцій, що залишить Україну вразливою в разі негативного розвитку подій", - йшлося в повідомленні фонду. При цьому у МВФ наголосили, що, за умови здійснення більш досконалої економічної політики, Україна може отримати кращий результат.

Зазначимо, в бюджеті України на 2013 р. зростання ВВП закладено на рівні 3-4% (номінальний ВВП передбачається в розмірі 1 трлн 576 млрд грн). У минулому році зростання ВВП України становило 0,2%.

Читайте також: Азаров хоче перебудувати всю економіку, потрібно 180 млрд грн