ru ua

Sinopec хоче придбати американського добувача сланцевого газу Chesapeake

Автор: RBC.UA
Китайська нафтова компанія China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec) розглядає можливість придбання активів однієї з провідних фірм з видобутку сланцевого і природного газу в США - Chesapeake Energy. Про це американській пресі повідомило інформоване джерело, додавши, що мова йде про суму на кілька мільярдів доларів. Втім, він не уточнив, якими саме активами цікавиться китайська компанія. За його словами, представники Sinopec раніше на цьому тижні відвідували Оклахому в зв'язку з процедурою due diligence (процедура формування об'єктивного уявлення про об'єкт інвестування, що включає в себе інвестиційні ризики, незалежну оцінку об'єкта інвестування).

Китайська нафтова компанія China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec) розглядає можливість придбання активів однієї з провідних фірм з видобутку сланцевого і природного газу в США - Chesapeake Energy. Про це американській пресі повідомило інформоване джерело, додавши, що мова йде про суму на кілька мільярдів доларів. Втім, він не уточнив, якими саме активами цікавиться китайська компанія. За його словами, представники Sinopec раніше на цьому тижні відвідували Оклахому в зв'язку з процедурою due diligence (процедура формування об'єктивного уявлення про об'єкт інвестування, що включає в себе інвестиційні ризики, незалежну оцінку об'єкта інвестування), передає Reuters.

Раніше Chesapeake повідомила, що в поточному році планує розпродати активи на 11,5 млрд дол., щоб залучити необхідні кошти.

Sinopec - друга за обсягами видобутку нафтогазова компанія КНР після PetroChina. Компанія займається розвідкою і розробкою нафтових і газових родовищ, продажем нафти і природного газу, переробкою і продажем нафтопродуктів. Основний власник компанії - Китайська нафтохімічна корпорація (75,84%), яка в свою чергу належить уряду. В минулому році Sinopec збільшила чистий прибуток на 1,4% в порівнянні з 2010 р. - до 71,7 млрд юанів (11,37 млрд дол).

Chesapeake Energy - незалежний виробник природного газу в США, другий за величиною в країні. Штаб-квартира компанії знаходиться недалеко від Оклахома-сіті (штат Оклахома).

Як повідомлялося, в березні ц.р. державна China National Petroleum Corporation (CNPC) підписала угоду про розподіл продукції з Royal Dutch Shell, яка допоможе їй добувати газ в провінції Сичуань. Раніше участь іноземних гігантів обмежувалося лише спільної розвідкою та бурінням експериментальних свердловин. Крім Shell пошуком родовищ сланцевого газу в країні також займаються BP, Chevron і Total, які мають всі шанси незабаром отримати свій шматок сланцевого пирога - вже в найближчі місяці Пекін має намір провести другий тендер на розробку нових родовищ.

На сьогоднішній день Китаю належать найбільші запаси сланцевого газу в світі. Згідно з оцінками китайського Міністерства землі та природних ресурсів, їх обсяг перевищує 25 трлн куб. м (близько 19% світових запасів). Тим не менш, комерційний видобуток такого газу в країні поки що не ведеться. Це Пекін і має намір виправити вже найближчим часом. Так, в плани влади входить нарощування видобутку сланцевого газу до показника 6,5 млн куб. м на рік вже до 2015 р. Для порівняння, такий обсяг еквівалентний 6% від сукупного видобутку газу в країні. Подальші плани Пекіна виглядають ще більш переконливо - через вісім років сукупний видобуток сланцевого газу може скласти вже 60-100 млн куб. м в рік.