ru ua

Найбільший нафтопереробник Китаю заробив в 2011 р. 11,37 млрд дол

Автор: RBC.UA
Китайська нафтова компанія China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec) збільшила чистий прибуток на 1,4% порівняно з 2010 р. - до 71,7 млрд юанів (11,37 млрд дол). Аналітики прогнозували прибуток в 76,6 млрд дол.

Китайська нафтова компанія China Petroleum and Chemical Corp (Sinopec) збільшила чистий прибуток на 1,4% порівняно з 2010 р. - до 71,7 млрд юанів (11,37 млрд дол). Аналітики прогнозували прибуток в 76,6 млрд дол. Про це повідомляє Reuters.

Крім того, компанія знизила чистий прибуток на 30% у четвертому кварталі 2011 р. через збитки переробного підрозділу. Найбільший нафтопереробник Китаю заробив 10,3 млрд юанів (1,63 млрд дол.) при прогнозах аналітиків в 15,21 млрд юанів.

Sinopec зазнала збитків у нафтопереробному підрозділі, так як регульовані державою ціни на бензин ростуть не так швидко, як світові ціни на нафту. Основну частину прибутку китайські нафтові компанії заробляють на видобутку нафти і газу, продажу палива та виробництві хімікатів.

У 2011 р. акції Sinopec виросли на 9,8%, тоді як акції конкурентів PetroChina і CNOOC подешевшали відповідно на 4,8 і 26 відсотків. Раніше повідомлялося, що Sinopec Group очолила список найбільших транснаціональних корпорацій КНР, а її закордонні активи склали 82,43 млрд дол.

Минулий рік став для Sinopec дуже активним в плані придбань і інвестицій. У листопаді компанія домовилася про придбання у португальської Galp Energia 30-процентної частки в глибоководному нафтовому проекті в Бразилії за 3,54 млрд дол. З урахуванням всіх інвестицій і планованих в майбутньому капіталовкладень загальні виплати при закритті угоди можуть скласти близько 5,18 млрд дол. Раніше Sinopec придбала у іспанської Repsol 40-процентну частку в її бразильському підрозділі, заплативши за це 7 млрд дол.

Потім Sinopec повідомила про намір викупити канадську нафтогазову компанію Daylight Energy за 2,2 млрд дол.

Крім того, PetroChina і Sinopec наприкінці року підписали угоду з владою провінції Чжецзян на сході КНР про інвестиції в обсязі 139,1 млрд юанів (22 млрд дол.) в шість проектів у регіоні. Йдеться, зокрема, про інвестиції в два нафтохімічних комплекси.

Sinopec займається розвідкою і розробкою нафтових і газових родовищ, продажем нафти і природного газу, переробкою і продажем нафтопродуктів. Основний власник компанії - Китайська нафтохімічна корпорація (75,84%), яка, у свою чергу, належить уряду. Чистий прибуток Sinopec Corp. за підсумками 2010 р. виріс до 10,77 млрд дол.