ua en ru

Шість держав Європи ухвалили заяву про підтримку підписання УА з Україною, - МЗС

Автор: RBC.UA
Міністри закордонних справ "Вишеградської групи" (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина), Ірландії і Литви прийняли заяву щодо Східного партнерства, у якій, зокрема, підтвердили підтримку підписання Угоди про асоціацію (УА) з Україною під час саміту у Вільнюсі 28-29 листопада. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України (МЗС).

Міністри закордонних справ "Вишеградської групи" (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина), Ірландії і Литви прийняли заяву щодо Східного партнерства, у якій, зокрема, підтвердили підтримку підписання Угоди про асоціацію (УА) з Україною під час саміту у Вільнюсі 28-29 листопада. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України (МЗС).

Читайте також: Польcкая дипломатія роз'яснила в Лондоні, чому ЄС має надати Україні асоціацію

Сьогодні, 17 травня, міністр закордонних справ України Леонід Кожара (на фото) взяв участь у зустрічі керівників зовнішньополітичних відомств країн "Вишеградської групи" та "Східного партнерства", яка відбулася в м. Краків (Республіка Польща). У заході також взяли участь високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле і міністри закордонних справ Ірландії та Литви, головуючих у 2013 р. в Раді Європейського союзу.

Учасники зустрічі відзначили важливість забезпечення результативності Вільнюського саміту "Східного партнерства", зокрема в контексті підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та завершення переговорів щодо аналогічних угод з іншими державами-партнерами, подальших кроків з лібералізації візового режиму.

Читайте також: ЄС очікує, що Україна здійснить низку реформ до моменту підписання Угоди про асоціацію, - Томбінські

Як зазначили у прес-службі МЗС України, у підписаній дипломатами заяві міністри "Вишеградської групи", Ірландії та Литви також висловили підтримку надання країнам "Східного партнерства" європейської перспективи, звернувши увагу на необхідність поглиблення і забезпечення стійкості демократичних процесів у країнах-партнерах як умови подальшого зближення з ЄС.

Нагадаємо, Єврокомісія в середу, 15 травня, ухвалила рішення рекомендувати Раді ЄС підписати угоди про асоціацію (УА) та про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною. Рада Євросоюзу має підписати документ тоді, коли для цього будуть створені необхідні умови.

Як зазначалося, рішення ЄК є необхідною формальністю для продовження підготовки до підписання УА, але не є свідченням прогресу української сторони.

Читайте також: Україна не звільнить Тимошенко у травні, як того вимагає ЄС, - Кожара

Як заявив вчора глава представництва Євросоюзу в Україні Ян Томбінські, на сьогодні УА України з ЄС не може бути підписана. "Якби на сьогоднішній день я мав би відповісти, чи буде Угода про асоціацію підписана зараз, то я б сказав "ні", - зазначив Томбінські.

Разом із цим він відзначив значний прогрес з боку України на шляху до підписання документа. Однак, як зазначив європейський посол, Києву ще необхідно виконати великий обсяг роботи.

Підписання УА, а також документа про створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом планується на кінець листопада поточного року у Вільнюсі, де пройде саміт "Східного партнерства".

Читайте також: Громадяни України до 17 червня зможуть поскаржитися до Єврокомісії на роботу європейських консульств

Нагадаємо, Угоду про асоціацію України та ЄС було парафовано 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово раніше зазначали, що підписання УА опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.