ЄС на сьогоднішній день не готовий підписати угоду про асоціацію з Україною, - Томбінський
На сьогоднішній день угода про асоціацію (УА) України з Євросоюзом не може бути підписана. Про це заявив глава представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінський (на фото) в ході конференції "Україна - ЄС: на шляху до спільного майбутнього", передає кореспондент РБК-Україна.
"Якби на сьогоднішній день я повинен був відповісти, чи буде підписано угоду про асоціацію зараз, то я б сказав ні", - підсумував Томбінський.
Разом з цим, він відзначив значний прогрес з боку України на шляху до підписання угоди. Проте, як зазначив посол, ще необхідно виконати великий обсяг роботи.
Читайте також: Єврокомісія рекомендувала Раді ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною
Також Томбінський зазначив, що УА не відіб'ється негативно на співпраці між Україною і Росією. "Угода про асоціацію не має жодних негативних елементів для співпраці між Україною і Росією", - заявив глава представництва. За його словами, угода навпаки заохочує можливість підписання угоди про вільну торгівлю з іншими країнами для двох сторін.
Вчора Єврокомісія прийняла рішення рекомендувати Раді Європейського Союзу підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі з Україною. Однак це рішення є необхідною формальністю для продовження підготовки до підписання угоди, але не є свідченням прогресу української сторони.
Нагадаємо, 23-24 квітня секретар РНБО Андрій Клюєв здійснив візит до Брюсселя, за підсумками якого, як зазначили в МЗС, "сторона ЄС підтвердила конструктивну готовність для підписання угоди".
Читайте також: ПА ОБСЄ підтримує підписання УА між Україною та ЄС
За інформацією дипустанови, Україна продовжує виконання вимог ЄС щодо забезпечення необхідних країні демократичних реформ, регулярно інформуючи європейську сторону про результати такої роботи.
ЄС бачить прогрес України у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя, але потрібно ще багато зробити в цьому напрямку, заявив нещодавно комісар з питань політики розширення ЄС Штефан Фюле. При цьому він заперечив можливість будь-яких відстрочок для Києва, які стосуються дати подання звіту про успіхи на шляху до асоціації з ЄС.
Підписання угоди про асоціацію, а також документа про створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом планується на листопад поточного року у Вільнюсі, де пройде саміт "Східного партнерства".
Читайте також: Польська дипломатія роз'яснила в Лондоні, чому ЄС має надати Україні асоціацію
Нагадаємо, угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.