ua en ru

Єврокомісія рекомендувала Раді ЄС підписати угоду про асоціацію з Україною

Автор: RBC.UA
Єврокомісія сьогодні, 15 травня, прийняла рішення рекомендувати Раді Європейського Союзу підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною. Про це повідомляє прес-служба ЄК. Рада ЄС повинна підписати документ тоді, коли для цього будуть створені необхідні умови.

Єврокомісія сьогодні, 15 травня, прийняла рішення рекомендувати Раді Європейського Союзу підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною. Про це повідомляє прес-служба ЄК. Рада ЄС повинна підписати документ тоді, коли для цього будуть створені необхідні умови.

Сьогоднішнє рішення є необхідною формальністю для продовження підготовки до підписання угоди, але не є свідченням прогресу української сторони.

"Це не сигнал, що Україна виконала всі свої домашні завдання. Навпаки, це є сигналом, що Україна повинна активізувати свої зусилля", - сказав раніше сьогодні Reuters європейський дипломат.

"Без прогнозу майбутнього політичного рішення щодо можливого підписання комісія схвалила сьогодні проект рішення Ради ЄС про підписання і тимчасове застосування, а також про укладення угоди про асоціацію між Україною і ЄС, який буде переданий раді для подальшого опрацьовування. Комісія приклала до цих двох пропозицій політичну заяву", - зазначили в Єврокомісії.

"Сьогоднішнє схвалення комісією пропозицій є необхідним кроком для створення можливості для Європейського Союзу технічно рухатися вперед в необхідній підготовчій роботі для можливого підписання на Вільнюському саміті. Проте цей крок не передбачає у жодному випадку рішення ради", - написано в заяві комісії.

"Комісія вважає, що підписання угоди залишається обумовленим рішучими діями і відчутним прогресом української влади зі всіх критеріїв, встановлених в резюме ради від 10 грудня 2012 року. Комісія разом з Європейською службою зовнішніх дій продовжить моніторити прогрес України", - говориться в документі.

Читайте також: ПА ОБСЄ підтримує підписання УА між Україною та ЄС

Нагадаємо, 23-24 квітня секретар РНБО Андрій Клюєв здійснив візит до Брюсселя, за підсумками якого, як зазначили в МЗС, "сторона ЄС підтвердила конструктивну готовність для підписання угоди".

За інформацією дипустанови, Україна продовжує виконання вимог ЄС щодо забезпечення необхідних країні демократичних реформ, регулярно інформуючи європейську сторону про результати такої роботи.

Варто додати, що Київ, крім налагодження стосунків на євровекторі, також сподівається на підтримку з боку США євроінтеграційних прагнень української сторони. Про це Леонід Кожара заявив під час зустрічі із головою підкомітету з європейських справ комітету закордонних відносин Сенату США, сенатором Крісом Мерфі у Вашингтоні.

ЄС бачить прогрес України у вирішенні проблеми вибіркового правосуддя, але потрібно ще багато зробити в цьому напрямку, заявив нещодавно комісар з питань політики розширення ЄС Штефан Фюле.

При цьому Фюле заперечує можливість будь-яких відстрочок для Києва, які стосуються дати подання звіту про успіхи на шляху до асоціації з ЄС.

Читайте також: Польська дипломатія роз'яснила в Лондоні, чому ЄС має надати Україні асоціацію

Підписання угоди про асоціацію, а також документа про створення зони вільної торгівлі між Україною та Європейським союзом планується на листопад поточного року у Вільнюсі, де пройде саміт "Східного партнерства".

Нагадаємо, угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнє становище в Україні.