У четвер американський Сенат не зміг ухвалити два альтернативні законопроекти, покликаних пом'якшити масштаби секвестру бюджету США.
У четвер американський Сенат не зміг ухвалити два альтернативні законопроекти, покликаних пом'якшити масштаби секвестру бюджету США. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".
Це означає, що набуття чинності з 1 березня запланованих скорочень держвидатків на 85 млрд дол. на поточний рік неминуче. Запропоновані і республіканцями, і демократами законопроекти не змогли набрати достатньої кількості голосів.
Якщо сьогодні за підсумками зустрічі Президента США Барака Обами з лідерами Конгресу не буде знайдено шляхів для запобігання секвестру, то Президент підпише укази, приписуючі федеральним відомствам почати скорочення витрат.
Читайте також: Джейкоб Лью став міністром фінансів США (відео)
Багато республіканців вважають, що Білий дім перебільшує наслідки скорочення витрат бюджету на 2,4% для економіки. В той же час заплановані скорочення стосуються відносно невеликої частини бюджетних статей і не є збалансованими.
Всього у разі секвестру за період з 2013 р. по 2022 р. планується заощадити до 1,2 трлн дол.
Раніше Обама заявляв, що Конгрес може запобігти автоматичному вступу в дію секвестру бюджету США 1 березня 2013 р. "В тому випадку, якщо секвестр відбудеться, він серйозно уповільнить зростання економіки США, а це, у свою чергу, призведе до уповільнення зростання світової економіки. Проте секвестр не означає автоматичного краху - ні для США, ні для всього світу", - сказав Обама.
Читайте також: Президент США закликав Конгрес не допустити секвестру бюджету
Проблема скорочення витрат бюджету є частиною глобальнішої проблеми "фіскального обриву" в США - одночасного скорочення витрат і підвищення податків. На початку січня 2013 р. компромісом Адміністрації Президента-демократа Обами і республіканців в конгресі "фіскальний обрив" був тимчасово відкладений до початку березня.
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings заявило, що автоматично не знижуватиме рейтинг США, якщо американські законодавці не уникнуть різкого скорочення витрат бюджету. Експерти агентства зазначали, що автоматичне набуття чинності секвестру бюджетних витрат не приведе до негативних наслідків для рейтингу США. У відмінності від Fitch їх колеги з Moody's Investors Service раніше не виключали пониження кредитного рейтингу США. Для того, щоб аналітики змінили "негативний" прогноз по рейтингу США на "стабільний", законодавці повинні добитися низхідної динаміки дефіциту бюджету США в довгостроковій перспективі.
Читайте також: До кінця зими США повинні розібратися з стелею держборгу, щоб уникнути краху економіки
Нагадаємо, що нинішні фінансові проблеми належить вирішувати вже новому міністрові фінансів - ним став Джейкоб Лью, який замінив на цій посаді Тімоті Гайтнера. До недавнього часу Лью очолював Адміністрацію Президента США Барака Обами. При іншому Президентові-демократові, Біллі Клінтоні, чиновник керував адміністративно-бюджетним управлінням Білого дому.